Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. december 2015

Po streľbe v Kalifornii sú najmenej 3 mŕtvi a 20 zranení

Pri streľbe jedného až troch útočníkov v kalifornskom meste San Bernardino zahynuli včera tri osoby a približne 20 ďalších utrpelo zranenia. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady a svedkov.

Oficiálne zdroje, na ktoré sa odvoláva americký spravodajský kanál ABC News, predtým informovali až o 12 obetiach na životoch, situácia na mieste útoku je však zatiaľ nejasná. Hovorkyňa miestnej polície pre denník Los Angeles Times uviedla, že útočník alebo útočníci boli ťažko ozbrojení. Stanica CBS navyše informovala o nasadení expertov na výbušniny s cieľom zneškodniť údajnú bombu.

Streľbu hlásili zo zariadenia sociálnych služieb pre ľudí s vývojovými poruchami v San Bernardine, ktoré sa nachádza približne 100 kilometrov východne od Los Angeles. O mimoriadnej situácii už bol informovaný taktiež prezident USA Barack Obama.

Pohotovostné zložky v San Bernardine predtým oznámili, že zasahujú proti najmenej jednému "aktívnemu strelcovi". Miestny úrad šerifa vyzýval obyvateľov, aby sa vyhli danej oblasti.

Inzercia

Odporúčame

Parlament zvolil za kandidátov na ústavných sudcov M. Mamojku a J. Laššákovú

Parlament zvolil za kandidátov na ústavných sudcov M. Mamojku a J. Laššákovú

Plénum Národnej rady SR včera v tajnej voľbe zvolilo poslancov Janu Laššákovú a Mojmíra Mamojku (obaja Smer-SD) za kandidátov na ústavných sudcov. Z tejto dvojice by mal nového ústavného sudcu vybrať prezident Andrej Kiska. Koncom februára 2016 totiž uplynie funkčné obdobie ústavného sudcu Ľubomíra Dobríka. Laššáková získala 70 hlasov od 104 poslancov prítomných na voľbe, Mamojka 79. Výsledky oznámili v závere 13. rokovacieho dňa 58. schôdze NR SR.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.