Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. december 2015

OĽaNO by do volieb mala viesť žena, spomína sa aj Remišová

Hnutie OĽaNO by mala do parlamentných volieb 2016 viesť žena. Podľa informácií TASR je v hre niekoľko kandidátok.

Jednou z horúcejších je Veronika Remišová, blogerka a poslankyňa zastupiteľstva bratislavského Starého Mesta, ktorá už za OĽaNO kandidovala vo voľbách do Európskeho parlamentu. Riešila aj kauzu údajne predraženej kompy na Dunaji.

Za OĽaNO bude kandidovať Daniel Lipšic a ľudia z jeho mimoparlamentného hnutia NOVA. Prvých päť by sa malo objaviť v druhej desiatke kandidačnej listiny. Spolu má kandidovať 35 ľudí z hnutia NOVA. Štvorica zakladateľov OĽaNO Igor Matovič, Jozef Viskupič, Erika Jurinová a Martin Fecko obsadia tradične posledné štyri miesta na kandidačnej listine. Ako sa umiestnia ostatní poslanci z klubu OĽaNO, je zatiaľ otvorené.

V súvislosti s kandidatúrou za OĽaNO sa spomína aj šéfka sesterských odborov Monika Kavecká, ktorá pôsobí ako poslankyňa Žilinského samosprávneho kraja. Potvrdila, že sa chce dostať do parlamentu, kde by chcela pôsobiť ako nezávislá. To by jej podľa vlastných slov umožnilo aj toto hnutie. Kandidačná listina hnutia zatiaľ uzatvorená nie je. "Všetko je ešte otvorené," povedal pre TASR líder OĽaNO Igor Matovič.

Kandidačnú listinu by malo hnutie uzatvoriť koncom týždňa. Termín na odovzdávanie listín vyprší 6. decembra. Pôvodne chcelo OĽaNO kandidovať v koalícii s hnutím NOVA. Na vstup do parlamentu by tak potrebovali získať aspoň sedem percent. V prieskumoch túto métu nedosahujú. Matovič v reakcii na prvé prieskumy, v ktorých mala koalícia pod sedem percent, trval na koalícii s tým, že si nebudú znižovať latku. Napokon však s najväčšou pravdepodobnosťou koalícia nebude a NOVA dá ľudí na listinu OĽaNO.

Inzercia

Odporúčame

Švédsko využije mechanizmus relokácie utečencov

Švédsko využije mechanizmus relokácie utečencov

Švédsko využije systém relokácie migrantov, ktorí prišli na jeho územie, do ďalších krajín EÚ. Oznámil to v pondelok počas návštevy švédskeho hlavného mesta eurokomisár pre migráciu, vnútorné veci a občianstvo Dimitris Avramopulos.