Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. december 2015

KDH chce pomáhať domácnostiam ohrozeným energetickou chudobou

Kresťanskí demokrati chcú pomáhať domácnostiam, ktoré sú ohrozené energetickou chudobou, a to vyplácaním energetických dávok. Tie by mal poskytovať Fond energetickej solidarity.

Novinku navrhuje skupina poslancov KDH Ján Hudacký, Jozef Bobík a Pavol Zajac v zákone o ochrane zraniteľných spotrebiteľov. Plénum Národnej rady (NR) SR o ňom diskutovalo v úvode 12. rokovacieho dňa 58. parlamentnej schôdze.
 

"Náš návrh zákona umožňuje identifikovať zraniteľných spotrebiteľov," opísal Hudacký. Sú to podľa neho tí, ktorí sú v hmotnej núdzi. Ceny energií sú totiž podľa neho v súčasnosti pre domácnosti regulované, avšak plošne. To podľa neho neumožňuje efektívne podporovať zraniteľných spotrebiteľov. "Súčasná situácia, najmä sociálne slabších rodín, je neúnosná," konštatoval.

Fond energetickej solidarity by mal byť plnený z príspevkov energetických spoločností. "Nebude teda zaťažovať verejné zdroje a štátny rozpočet," tvrdia poslanci z KDH.

Po prerokovaní tohto bodu budú poslanci pokračovať diskusiou o ďalších poslaneckých návrhoch. Do programu by sa však mala zaradiť aj protiteroristická legislatíva, ktorú vláda navrhuje prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Inzercia

Odporúčame

Švédsko využije mechanizmus relokácie utečencov

Švédsko využije mechanizmus relokácie utečencov

Švédsko využije systém relokácie migrantov, ktorí prišli na jeho územie, do ďalších krajín EÚ. Oznámil to v pondelok počas návštevy švédskeho hlavného mesta eurokomisár pre migráciu, vnútorné veci a občianstvo Dimitris Avramopulos.

Česká vláda plánuje rozšírenie cestnej dane na všetkých majiteľov áut

Česká vláda plánuje rozšírenie cestnej dane na všetkých majiteľov áut

Česká vláda vážne uvažuje o tom, že cestnú daň uvalí na všetkých majiteľov osobných áut v Českej republike. Počíta s tým Národný akčný plán čistej mobility, ktorý schválila vláda. Návrh však nie je definitívny. Na budúci rok musí ministerstvo dopravy vypracovať analýzu, či sa zavedenie dane vyplatí. Informoval o tom server iDNES.cz.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.