Severné Nemecko po silnej búrke s vetrom zasiahli povodne

Časti prístavného mesta Hamburg v severnom Nemecku sa ocitli pod vodou po tom, ako sa oblasťou dnes ráno prehnala prudká búrka. Napísala to agentúra DPA s odvolaním sa na tamojšie úrady.

V celom regióne zasahujú policajné a hasičské tímy, ktoré čistia ulice od trosiek a špiny po silnej búrke a záplavovej vode. V mieste rybieho trhu v hamburskej štvrti St. Pauli dosiahla hladinu povodňovej vody výšku 2,8 metra, uviedol hovorca polície. Hrozba záplav už v tomto regióne pominula. 

Príchod búrky, ktorú sprevádzal mimoriadne silný vietor, meteorológovia a úrady predpovedali včas a vodiči tak mali možnosť schovať svoje autá do bezpečia.

V meste Brémy evakuovali 1300 utečencov ubytovaných v stanoch do miestnych telocviční.

Úrady v severnom Nemecku hlásili v dôsledku prudkého vetra a krupobitia uzatvorenie niektorých diaľnic. Železnice informovali o vlaku, ktorý vrazil do stromu, pri nehode sa nikto nezranil. 

V oblasti najsevernejšie položeného nemeckého ostrova Sylt hlásili meteorológovia vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť 133 kilometrov za hodinu.

Búrkový systém sa aktuálne presunul smerom na Švédsko a Dánsko. Vo Švédsku ostalo bez elektrickej energie okolo 40.000 ľudí. V dôsledku nepriaznivého počasia uzatvorili v Dánsku viacero strategicky dôležitých mostov vrátane mosta spájajúceho Dánsko so švédskym mestom Malmö.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo