Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. september 2021, 18:34
Kým na Slovensku očakávame príchod pápeža, veľká slávnosť je dnes aj u našich se

Kým na Slovensku prežívame príchod pápeža, veľká slávnosť bola dnes aj u našich severných susedov. V Poľsku povýšili na oltár kardinála Stefana Wyszyńského, označovaného ako Prímas Tisícročia. Spolu s ním blahorečili aj matku Elżbietu Różu Czacku, zakladateľku Kongregácie sestier františkánok služobníc Kríža. V mladosti prišla o zrak a celý život venovala službe nevidiacim. Viac v texte Pavla Hudáka.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 18 minútami

Futbalisti majstrovského Atletica Madrid utrpeli prvú prehru v tejto sezóne najvyššej španielskej súťaže. V sobotnom stretnutí 7. kola prehrali na pôde Deportiva Alaves 0:1. Domáci po piatich neúspechoch dosiahli prvé víťazstvo i body v ročníku a odlepili sa vďaka tomu z dna tabuľky. (tasr)

pred hodinou

V Rakúsku sa od 27. septembra skráti povinná karanténa pre ľudí, ktorí boli v kontakte s osobami nakazenými koronavírusom, zo 14 na desať dní. Oznámilo to rakúske ministerstvo zdravotníctva. (tasr)

pred 3 hodinami

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar obsadil siedme miesto vo finále K1 mužov na MS v Čunove. Strieborný z OH 2020 v Tokiu zaostal za víťazným Francúzom Borisom Neveuom o 8,47 sekundy. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva