Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2015

V roku 2016 sa domácnostiam zníži cena elektriny aj plynu

Cena elektriny pre domácnosti na Slovensku sa v roku 2016 zníži v priemere o vyše 1 % a plyn bude lacnejší o 3,6 %.

Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii v Bratislave predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík.

"Priemerná maximálna cena elektriny pre domácnosti poklesne od 1. januára 2016 o viac ako 1 %. V prepočte na peňaženku to znamená, že domácnosť napríklad v tarife D1 ušetrí priemerne 3 eurá, v tarife D2 ušetrí ročne priemerne asi 8 eur a napríklad v tarife D5, čo je sadzba pre vykurovanie, ročne ušetrí priemerne okolo 50 eur," avizoval.

Cena za dodávku zemného plynu pre domácnosti sa v budúcom roku podľa Holjenčíka v priemere zníži o 3,6 %. "V tarife D1 ušetrí odberateľ zhruba 1 euro, v tarife D2, to sú odberatelia, ktorí aj pripravujú na plyne teplú vodu, to bude asi 16,5 eura a v tarife D3, to sú odberatelia, ktorí aj vykurujú zemným plynom, to bude ročná úspora okolo 40 eur," opísal.

Inzercia

Odporúčame

Aký je pôvod adventného venca

Aký je pôvod adventného venca

Symbolom adventu – obdobia duchovnej prípravy na slávenie sviatkov Narodenia Pána – je adventný veniec so štyrmi sviečkami. Tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ. Prvú sviecu na adventnom venci kresťania zapálili počas dnešnej Prvej adventnej nedele.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.