Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. november 2015

ŽIgmund Pálffy bude generálnym manažérom Olympijského výberu SR

Žigmund Pálffy bude zostavovať slovenský hokejový olympijský výber pre turnaj Euro Ice Hockey Challenge, ktorý sa uskutoční 11.-13. februára budúceho roka v rakúskom Innsbrucku.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v piatok na svojej webstránke potvrdil, že bývalý reprezentačný útočník a majster sveta z Göteborgu 2002 sa stane generálnym manažérom tímu, ktorý budú tvoriť hráči do 23 rokov. Trénerom výberu bude napokon Peter Oremus.

Oremus bol v rokoch 2011 až 2015 asistentom hlavného kouča reprezentácie Vladimíra Vůjteka. "Pre mňa, ako generálneho manažéra výberu, bol Peter Oremus na post hlavného trénera tou najlepšou voľbou. Posledné štyri roky pracoval pri reprezentácii a medzinárodný hokej pozná veľmi dobre. Jeho asistentmi budú Ján Kobezda z Trenčína a Pavol Paukovček z Popradu. Nebude to Milan Jančuška, ako bolo prezentované v médiách. Toto trénerské trio má na to, aby ukázalo, že sú kvalitnými koučmi," povedal Pálffy pre web hockeyslovakia.sk.

Mladých Slovákov čakajú v alpskom prostredí traja súperi - Francúzsko, Rakúsko a Slovinsko. Tento rok sa turnaj Euro Ice Hockey Challenge konal vo Viedni, Olympijský tím Slovenska pod vedením trénerov Vladimíra Országha a Jančušku na ňom obsadil posledné štvrté miesto, keď dokázal zdolať iba domáce Rakúsko. Predtým podľahol Taliansku i Slovinsku.

Hlavný slovenský výber nastúpi 11.-13. februára v Žiline na domácom Slovakia Cupe proti Švajčiarsku a Bielorusku.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva