27. november 2015

Slovenky prehrali na Croatia Cupe v hádzanej s domácim Chorvátskom 19:29

Hádzanárky Slovenska prehrali vo štvrtok vo svojom prvom vystúpení na turnaji HEP Croatia Cup v Umagu s domácim Chorvátskom jednoznačne 19:29. Zverenky trénera Dušana Poloza sa v rámci trojdňového podujatia ešte predstavia v piatok o 19.00 h v dueli proti Nemecku.

Slovenkám nevyšiel vstup do zápasu, keď úvodnú päťminútovku prehrali 0:4. V 11. minúte síce hosťujúce hráčky korigovali zo sedemmetrového hodu stav na 3:5 zo svojho pohľadu, favorizované Chorvátky mali ale naďalej navrch. Od stavu 6:5 domáce odskočili trojgólovou šnúrou v 18. minúte na 8:5 a do kabín napokon odchádzali so štvorgólovým náskokom.

Aj vstup do druhého polčasu patril jednoznačne Chorvátkam, ktoré v 38. minúte viedli už 17:9. Až potom sa dočkali v druhom dejstve gólu aj Slovenky, no to už za súperom výrazne zaostávali. Štvrťhodinu pred koncom bol stav 22:13 pre domáce, ktoré si bez problémov pripísali prvé body na turnaji.

Dušan Poloz, tréner SR: "Bol to z našej strany veľmi nevydarený zápas. Žiaľ, do oboch polčasov sme vstúpili nekoncentrovane a nezodpovedne. Za päť minút sme v oboch prehrávali 0:4 a to už sa potom ťažko doháňa. Boli samozrejme fázy, v ktorých sa nám darili nacvičené kombinácie i hra v obrane, ale potom vždy nasledovala hluchá pasáž. Navyše sme mali aj veľmi slabú úspešnosť streľby. Ak chceme niečo dosiahnuť, musíme sa diametrálne zlepšiť najmä v koncentrácii na zápas."