Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. november 2015

KDH sa opäť pokúša zakázať reklamu na alkohol v okolí škôl

Obce by mali mať právo obmedziť alebo zakázať reklamu na alkoholické nápoje na reklamných stavbách vo svojom územnom obvode alebo časti svojho územného obvodu. Reklama na alkohol by tak mohla zmiznúť aj z okolia škôl či školských zariadení. Navrhujú to poslanci KDH v novele zákona o reklame, o ktorej plénum rokovalo v závere desiateho rokovacieho dňa 58. schôdze Národnej rady SR.

Kresťanskí demokrati chcú právnou normou zvýšiť ochranu občanov pred alkoholizmom. "Zákonodarca posilňuje postavenie obce vo vzťahu k ochrane obyvateľov obce, keď už k existujúcej možnosti obce obmedziť požívanie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách pridáva i možnosť obmedzenia alebo zákazu reklamy takýchto nápojov na reklamných stavbách v obci," píše sa v návrhu.

Poslanci hnutia uvádzajú, že vďaka novele by bolo možné zakázať alebo obmedziť umiestňovanie reklamy alkoholických nápojov na reklamných stavbách v okolí škôl a školských zariadení. "Pretože je aj úlohou obce chrániť deti a mládež pred možnými negatívnymi vplyvmi takejto reklamy," zdôrazňujú kresťanskí demokrati. Trvajú na tom, že reklamy na alkoholické nápoje sa dnes objavujú aj na miestach, kam nepatria.

Poslanci sa do lavíc vrátia opäť v piatok 27. novembra, čakajú na nich ďalšie poslanecké návrhy zákonov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.