26. november 2015

Plzeň prišla o postup do 16-finále Európskej ligy UEFA

Futbalisti Viktorie Plzeň definitívne prišli o možnosť postúpiť do jarného 16-finále Európskej ligy UEFA 2015/2016.

Vo štvrtkovom dueli E-skupiny potrebovali získať tri body, no s Dinamom Minsk prehrali 0:1. Inkasovali pritom až v 93. minúte od Nenada Adamoviča, ktorý sa po nepremenenej penalte postaral o gólovú dorážku.

Český majster tak miestenku prepustil španielskemu FC Villarreal. Zo slovenskej légie v Plzni odohral celé stretnutie len Patrik Hrošovský, kanonier Michal Ďuriš nastúpil po hodine hry a pred Matúšom Kozáčikom dostal v bráne prednosť Petr Bolek.

Z postupu sa naopak radovali futbalisti FK Krasnodar, ktorí doma zdolali Borussiu Dortmund 1:0 gólom Pavla Mamajeva z penalty v 2. minúte. O účasť vo vyraďovacej fáze tak prišiel z C-skupiny PAOK Solún so slovenskými reprezentantmi Róbertom Makom a Erikom Sabom.