Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2015

Najmenej 12 mŕtvych pri výbuchu autobusu prezidentskej stráže v Tunisku

Najmenej 12 životov si dnes vyžiadal výbuch v autobuse vezúcom príslušníkov tuniskej prezidentskej stráže, ku ktorému došlo v hlavnom meste Tunis. Oznámila to tuniská štátna televízia.

Príčina explózie zatiaľ nie je známa. Agentúra Reuters však s odvolaním sa na zdroje z prostredia prezidentskej kancelárie uviedla, že výbuch spôsobila osoba, ktorá odpálila výbušniny vo vnútri vozidla.

Autobus vybuchol na rušnej triede Muhammada V., jednej z hlavných ulíc v centre Tunisu. Ďalších 14 ľudí utrpelo pri explózii zranenia. Polícia okamžite uzavrela celé okolie výbuchu. 

Tuniské orgány len pred desiatimi dňami zvýšili úroveň bezpečnosti v Tunise a do ulíc vyslali zvýšený počet príslušníkov ozbrojených síl. Minulý týždeň tuniské úrady informovali o zmarení veľkého útoku voči hotelom a bezpečnostným silám v turistickom letovisku Súsa.

Tunisko tento rok zasiahli dva veľké teroristické útoky, ku ktorým sa prihlásila extrémistická skupina Islamský štát (IS). V marci prišlo pri streľbe v múzeu Bárdú (Bardo) v Tunise o život 21 turistov. Ďalších 38 zahraničných dovolenkárov zahynulo v júni pri útoku na plážový hotel v Súse.

Tuniské bezpečnostné sily okrem toho dlhodobo zvádzajú boje s džihádistami v horách na západe krajiny neďaleko hraníc s Alžírskom. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.