Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2015

Turci tvrdia, že piloti zostreleného ruského lietadla sú nažive

Turecko je presvedčené, že dvojčlenná posádka ruského vojenského lietadla Su-24, ktoré dnes zostrelili neďaleko sýrskych hraníc turecké vzdušné sily, je stále nažive. Informovala o tom agentúra Reuters. 

Podľa predchádzajúcich správ oboch členov posádky zasiahnutého lietadla zastrelili počas zoskoku padákom po katapultáži príslušníci povstaleckej skupiny nazývanej Turkménska brigáda v Sýrii, ktorá s podporou Turecka bojuje proti režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

"Naše jednotky, ktoré dostali informácie, že obaja piloti sú nažive, pracujú na zabezpečení ich prepustenia z rúk sýrskych povstalcov," povedal pre agentúru Reuters nemenovaný predstaviteľ tureckej vlády.

Stíhací bombardér Su-24 zostrelili dnes dopoludnia viacúčelové stíhacie lietadlá typu F-16 tureckého vojenského letectva po tom, ako ruský stroj údajne narušil turecký vzdušný priestor.

Posádka lietadla, ktorú tvorí pilot a navigátor, sa po zásahu raketou vzduch-vzduch a následnom požiari  úspešne katapultovala, avšak počas letu na padáku na nich strieľali z ručných zbraní príslušníci turkménskych milícií. Podľa jedného zo svojich veliteľov oboch zabili. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.