Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2015

Americké vzdušné sily zničili vyše 238 cisternových vozidiel sýrskych militantov

Pri náletoch amerických vzdušných síl na severovýchode Sýrie bolo zničených vyše 238 cisternových vozidiel s palivom patriacich militantom z extrémistickej skupiny Dáiš (tzv. Islamský štát). Informovala o tom v noci nadnes stanica BBC, citujúc americké armádne zdroje.

Útok sa odohral v uplynulých dňoch neďaleko miest Hasaka a Dajr az-Zaur. Podľa hovorcu Pentagónu pri zásahu nedošlo k zabitiu žiadnych civilistov.

Nálety na cisternové vozidlá sú súčasťou operácie Prílivová vlna 2. Dosiaľ sa útoky na tieto ciele zväčša nevykonávali kvôli negatívnemu dopadu na obyvateľstvo.

Islamisti výrazne profitujú z predaja ropných produktov pochádzajúcich zo zabratých priemyselných prevádzok. Koalícia pod velením USA začala vzdušné útoky v Sýrii a Iraku v roku 2014 po tom, ako militanti obsadili rozľahlé územia oboch krajín. Ťaženie zintenzívnili nedávne teroristické útoky v Paríži.

Inzercia

Odporúčame

Rusko zakázalo činnosť scientologickej cirkvi

Rusko zakázalo činnosť scientologickej cirkvi

Ruský súd v pondelok zakázal činnosť moskovskej pobočky scientologickej cirkvi a nariadil jej rozpustenie. Súd prijal argumenty ministerstva spravodlivosti, že výraz "scientológia" (Scientology) je americkou ochrannou značkou a preto toto hnutie nemôže byť považované za náboženskú skupinu, píše stanica BBC.