Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2015

Petíciu #Siete podpísalo 100 tisíc ľudí, do parlamentu ju zatiaľ nepredloží

Mimoparlamentná strana #Sieť zozbierala 100 tisíc podpisov pod petíciou za hmotnú zodpovednosť politikov a zákaz schránkových firiem. Oznámil to predseda strany Radoslav Procházka.

Petíciu, ktorej cieľom je získať verejnú podporu pre dva hlavné piliere volebného programu, strana odštartovala 1. júla pre Úradom vlády SR. V zbieraní podpisov neprestane ani potom, ako dosiahla hranicu potrebnú pre to, aby sa petíciou zaoberala Národná rada SR.

„Podarilo sa nám splniť náš plán zozbierať 100.000 podpisov do konca tohto roka, v zbieraní však budeme pokračovať. Ľudia si zaslúžia, aby sa ich vyjadrenou vôľou Národná rada skutočne zaoberala, preto chceme odovzdať podpisy do parlamentu aj s určitou rezervou, aby sme sa vyhli akejkoľvek možnej zámienke na neprerokovanie tohto bodu,“ uviedol líder #Siete.

Vysvetlil, že cieľom strany je zaviesť osobnú zodpovednosť politikov za vlastný výkon a zabezpečiť, aby sa ani euro nedostalo ku schránkovým firmám. Prijatie oboch opatrení je podmienkou #Siete na začatie akýchkoľvek povolebných rokovaní o zostavovaní vlády.

Príslušnú legislatívu sľubuje schváliť už počas prvých 100 dní od nástupu do vlády. „Náš plán je dnes posvätený minimálne 100.000 ľuďmi, ktorí sa podpísali pod petíciu. O to väčší záväzok na presadenie oboch zmien cítime,“ dodal Procházka.

Inzercia

Odporúčame