Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. novembec 2015, 16:22

Djokovič: Triumf v Londýne je krásnou bodkou za najlepšou sezónou

Má za sebou najlepšiu sezónu v kariére. Rovnako ako pred štyrmi rokmi dokázal srbský tenista Novak Djokovič vyhrať tri grandslamové turnaje - Australian Open, Wimbledon i US Open.

"Nolemu" sa však na rozdiel od roku 2011 podarilo postúpiť do finále aj na parížskom Roland Garros, "čerešničkou" na torte bol nedeľňajší triumf na Turnaji majstrov v Londýne.

Pred začiatkom sezóny málokto predpokladal, že Djokovič bude v mužskom tenisovom kolotoči taký dominantný. "Táto sezóna bola pre mňa naozaj výnimočná, bola jednoducho najlepšia a londýnsky triumf bol tou najkrajšou bodkou. Klamal by som, keby som tvrdil, že som to čakal. V každom zápase sa však snažím zo seba vyžmýkať maximum a v tomto roku to bol z mojej strany naozaj vysoký level. Hral som konštantne dobre, nemal som žiadne výkyvy. Po finálovej prehre so Stanom Wawrinkom v Paríži nebolo ľahké zmobilizovať sa, no rýchlo som sa otriasol a wimbledonský triumf mi dodal veľa sebavedomia," povedal Djokovič pre akreditované médiá.

Srb vyhral v tomto roku rekordných šesť turnajov Masters 1000. Od januárovej prehry s Chorvátom Ivom Karlovičom v katarskej Dauhe postúpil do finále na 15 turnajoch za sebou. Sezónu zakončil s impozantnou bilanciou 82 víťazstiev a 6 prehier. Tri z nich mu uštedril jeho najväčší rival Švajčiar Roger Federer, ktorý v základnej skupine v Londýne prerušil jeho 23-zápasovú víťaznú šnúru a ukončil Djokovičovu trojročnú neporazenosť v hale.

Po štvrtom triumfe na Masters v rade Srb nechystal žiadne veľké oslavy. "Po dlhej a náročnej sezóne nastal ten správny čas na dovolenku. Pri obzretí sa za uplynulým rokom cítim veľkú hrdosť. Bolo tam veľa vrcholov a ťažko určiť, ktorý titul je najcennejší. Vypichol by som však grandslamové úspechy, obzvlášť si cením triumfy vo Wimbldeone a na US Open," dodal suverénny líder svetového rebríčka ATP.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Najviac hlasov oproti prvému čítaniu stratil návrh Anny Záborskej v „domácom“ klube OĽaNO (12) a medzi Kotlebovcami (5). Postoj zmenili aj lídri, v júlovom hlasovaní návrh podporil napríklad Boris Kollár i Juraj Šeliga. Teraz sa Kollár zdržal, Šeliga nehlasoval. Kotleba bol dnes neprítomný.

Inzercia

Inzercia