Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. november 2015

KDH tvrdí, že reforma ESO nepriniesla ani efektívnu, ani otvorenú verejnú správu

Reforma ESO nepriniesla ani efektívnu, ani spoľahlivú, ani otvorenú verejnú správu. Myslí si to predseda KDH Ján Figeľ. "Stála veľa peňazí, oslabila profesionalitu na úradoch a priniesla výhodný biznis niektorým IT firmám za stovky miliónov eur," uviedol.

Výsledky veľkých informatizačných a elektronizačných projektov vo verejnej správe sú neviditeľné aj podľa Rady Klubu predstaviteľov miestnej a regionálnej samosprávy (KPMaRS), v ktorej sú združení primátori, starostovia a samosprávni poslanci za KDH. Rada hovorila o budúcnosti Slovenska na sobotňajšom (21.11.) zasadnutí v Ružomberku. TASR o zasadnutí informovala hovorkyňa KDH Nataša Žembová.

Rada v uznesení o IT projektoch kritizuje fungovanie týchto projektov. "Buď sú iba v skúšobnej prevádzke, ako je tomu pri evidencii obyvateľov, alebo fungujú s veľkými problémami. Takýmto príkladom je elektronická matrika," poukazuje rada.
      Kritizuje aj byrokraciu a korupciu, ktorá podľa nej sprevádza čerpanie eurofondov. Vláda zároveň za štyri roky nebola podľa KDH schopná predložiť nový stavebný zákon, ktorý je dôležitý pre rýchlejšiu výstavbu novej obytnej a dopravnej infraštruktúry, pre modernizáciu obcí a celej krajiny a pre účinný boj proti čiernym stavbám.
      Účastníci zasadnutia rady hovorili aj o zmene názvu, združenie sa má v budúcom roku premenovať na KDS - Kresťanskodemokratická samospráva. Pripomenuli si výsledky regionálnych a komunálnych volieb, v ktorých KDH skončilo podľa nich medzi stranami druhé. Šéf KDH Figeľ poukázal na akcieschopnosť hnutia, ktorá podľa jeho slov rastie aj vďaka stratégii KDH+.
      "Okrem nových poslancov na národnej a európskej úrovni sa ku kresťanským demokratom pripájajú aj noví regionálni a komunálni politici," povedal Figeľ. Poukázal na Andreu Baníkovú, ktorá KDH reprezentovala po voľbách v Banskobystrickom samosprávnom kraji ako nezávislá.
      "Nedávno sa prihlásila za členku KDH," doplnil Figeľ s tým, že hnutie má v kraji už aj ďalších reprezentantov. "Do hnutia vstúpili aj poslanci VÚC a viceprimátor Lučenca Pavol Baculík a Jozef Mikuš, ktorý má mandát aj v národnom parlamente. Teším sa tomuto postupnému rastu sily KDH," uzavrel Figeľ. KDH má po týchto zmenách 60 regionálnych poslancov v rámci celkového počtu 408 poslancov VÚC na Slovensku.

Inzercia

Odporúčame

Pri raziách v Belgicku zatkli 16 ľudí

Pri raziách v Belgicku zatkli 16 ľudí

Belgická polícia počas nedeľňajšej večernej protiteroristickej operácie v Bruseli a širšom okolí, ako aj v meste Charleroi predbežne zatkla 16 ľudí a uskutočnila 22 razií.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.