Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. november 2015

Ruské lietadlá počas víkendu v Sýrii zasiahli 472 cieľov Islamského štátu

Ruské lietadlá podnikli počas uplynulého víkendu 141 misií nad Sýriou, kde zasiahli 472 pozícií teroristov, informovalo dnes ruské ministerstvo obrany. 

Ako spresnila agentúra RIA Novosti, ruské lietadlá zasiahli ciele v provinciách Aleppo, Damask, Idlib, Lázikíja, Hamá, Rakka, Homs a Dajr az-Zaur. 

Podľa ministerstva sa ruské letectvo v Sýrii počas víkendu aktívne venovalo aj rozviedke, pričom vytypovávalo ciele náletov. 

Ministerstvo spresnilo, že všetky lietadlá sa po splnení úloh svojej misie bezpečne vrátili na základňu.

Ruská operácia v Sýrii sa začala 30. septembra. Predchádzala jej žiadosť sýrskeho prezidenta Bašára Asada, aby Rusko začalo s náletmi na pozície extrémistickej organizácie Islamský štát. Rusko do vzdušných úderov v Sýrii nasadzuje bojové lietadlá Su-25 a frontové bombardéry Su-24M a SU-34, ktorým krytie zo vzduchu poskytujú lietadlá Su-30SM. Od polovice novembra sa k nim pridali aj strategické bombardéry Tu-160, Tu-95MS a Tu-22M3.

Rusko bolo doteraz terčom kritiky Západu a sýrskej opozície za to, že jeho lietadlá v Sýrii útočia aj na pozície povstalcov bojujúcich na strane umiernenej a Západom financovanej opozície. Moskva tieto obvinenia odmieta a opakovane vyzýva vypracovať zoznam povstaleckých skupín v Sýrii, ktoré treba považovať za teroristické. Vláda prezidenta Asada označuje za teroristov všetky protivládne povstalecké zoskupenia.

Krátko po atentátoch v Paríži z 13. novembra francúzski politici vo svojich prejavoch a reakciách upozorňovali na nutnosť spojiť sily v boji proti IS a vytvoriť jednotnú koalíciu.

Inzercia

Odporúčame

Pri raziách v Belgicku zatkli 16 ľudí

Pri raziách v Belgicku zatkli 16 ľudí

Belgická polícia počas nedeľňajšej večernej protiteroristickej operácie v Bruseli a širšom okolí, ako aj v meste Charleroi predbežne zatkla 16 ľudí a uskutočnila 22 razií.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.