Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. november 2015

Pellegrini nechce priamo povedať, či Paška nebude kandidovať

Predseda Národnej rady SR a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini nechce hovoriť o tom, či bude bývalý šéf parlamentu Pavol Paška na kandidačnej listine Smeru-SD pre budúcoročné parlamentné voľby.

Paška odišiel z parlamentu pre kauzu piešťanského CT prístroja. 

Na otázku, či má ešte Paška šancu byť na listine, odpovedal v diskusnej relácii TA3 V politike. Nevylúčil, že by sa Paška objaviť na listine mohol. "Ale nevylučujem ani to, že na nej nebude. Najprv si veci musíme vyriešiť doma," poznamenal.

Lídrom kandidátky bude podľa očakávaní premiér a šéf strany Robert Fico. Pellegrini nepovedal, ktoré miesto obsadí on. Podpredsedovia strany budú na prvých priečkach a podľa Pellegriniho nehrá rolu presné umiestnenie.

"Pri kandidátke nebudeme robiť pokusy. Bude jasný dôraz na to, aby sme mali takú kandidátku, aby bola garantovaná stabilita v prípade, že opäť získame mandát od voliča. Aby sme mohli garantovať kontinuitu a nemuseli riešiť vnútrostranícke spory," povedal v diskusii Pellegrini.

Záujem o kandidatúru už podľa jeho slov nemá Mojmír Mamojka a na listine by mala chýbať aj exministerka práce Viera Tomanová. Uchádza sa o post komisárky pre deti. Kandidačná listina Smeru-SD bude podľa Pellegriniho známa 5. decembra. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.