22. november 2015

Hamšík asistoval pri výhre Neapola

Futbalisti SSC Neapol pokračujú v úspešnej sérii.

V nedeľu triumfovali v 13. kole talianskej ligy na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach natiahli už na šestnásť zápasov.

Slovenský kapitán hostí Marek Hamšík hral do 78. minúty a asistoval pri prvom góle svojho tímu - v 67. minúte sa po jeho prihrávke presadil prízemnou strelou zvnútra šestnástky Lorenzo Insigne. Triumf hostí spečatil o šesť minút neskôr Gonzalo Higuain a Neapol sa v priebežnej tabuľke Serie A vyšvihol na prvú priečku.

Šancu predstihnúť Neapol nevyužila Fiorentina, ktorá doma iba remizovala s Empoli 2:2. Aspoň bod pre domácich ratoval striedajúci Chorvát Nikola Kalinič, ktorý po zmene strán dvoma presnými zásahmi zmazal manko z prvého polčasu.

Po víkende môže byť lídrom tabuľky Inter Miláno, ktorý stráca na Neapol bod a v nedeľu o 20.45 h privíta Frosinone.