Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. november 2015

Všetky veľké mestá na Kryme už majú elektrinu

Všetky veľké mestá na Krymskom polostrove už majú elektrinu, ktorú zabezpečujú výkonné generátory, oznámil dnes krymský vicepremiér Michail Šeremet.

Zásoby paliva pre záložné zdroje energie podľa neho vystačia na najmenej 30 dní.

Dodávky elektrického prúdu z Ukrajiny na Krym boli úplne prerušené od soboty. Takmer dva milióny ľudí zostali bez elektriny a úrady vyhlásili stav ohrozenia, uviedla agentúra TASS.

Ruské ministerstvo energetiky podľa agentúry AP dnes oznámilo, že dva stĺpy vysokého napätia v susednej ukrajinskej Chersonskej oblasti boli poškodené výbuchmi náloží.

Rezort energetiky ešte predtým uviedol, že zasiahnuté boli dve rozvodné linky privádzajúce elektrickú energiu na Krym, v dôsledku čoho vypadol prúd pre 1.896.000 ľudí.

Už v piatok neznámi sabotéri poškodili dva iné stĺpy vysokého napätia. Keď sa k poškodeným stĺpom pokúšali dostať technici ukrajinskej spoločnosti Ukrenergo, podľa TASS im zablokovali prístup krymsko-tatárski aktivisti a príslušníci Pravého sektoru. Incident napokon vyústil v násilné strety medzi aktivistami a ukrajinskou políciou, ktorá napokon zaistila, aby sa opravári k poškodeným stĺpom dostali.

Pôvodne ukrajinský polostrov Krym anektovala vlani Ruská federácia.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.