Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. november 2015

Skupina Anonymous poprela, že by varovala pred útokmi Islamského štátu

Hackerská skupina Anonymous popiera, že by rozšírila správu o pripravovaných útokoch extrémistickej skupiny Islamský štát (IS), ktoré mali títo militanti podniknúť dnes na viacerých miestach po celom svete.

Skupina Anonymous to uviedla v sobotu večer prostredníctvom odkazu na svojom účte na Twitteri.

Informáciu o pripravovanej sérii bombových útokov IS priniesli v sobotňajšom článku internetové noviny International Business Times (IBT). Noviny napísali, že skupina IS sa dnes chystá podniknúť teroristické útoky v Paríži, Taliansku, Spojených štátoch, Libanone a Indonézii. Text sa pritom odvolával priamo na varovanie skupiny Anonymous.

Hackeri zo skupiny Anonymous na článok reagovali vyhlásením na Twitteri, v ktorom sa od týchto poplašných správ o pripravovaných útokoch IS dištancovali. "Nerozšírili sme žiadne zvesti o možných budúcich útokoch IS, a úprimne, netušíme, odkiaľ pochádzajú tieto zvesti," odkázali na Twitteri a neskôr svojich odberateľov vyzvali, aby si informácie overovali.

Sériu plánovaných útokov, ktoré chcel 22. novembra uskutočniť IS v rôznych oblastiach sveta, mala podľa IBT odhaliť skupina OpParisIntel, hlásiaca sa k hnutiu Anonymous.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.