Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. november 2015

MOST-HÍD minie na kampaň viac ako 1,3 milióna eur

Strana Most-Híd minie na volebnú kampaň viac ako 1,3 milióna eur. Odhaduje to šéf kampane László Solymos.

"Rátame, že centrála by mohla vynaložiť na kampaň okolo 1,3 milióna eur. To sa navýši o sumy, ktoré budú kandidáti dávať na svoju osobnú kampaň," uviedol Solymos, ktorý celkovú sumu teraz odhadnúť nevie.

Politické strany môžu minúť na oficiálnu kampaň podľa zákona najviac tri milióny eur. Musia mať tiež zriadený transparentný účet. Podpredsedníčka Mosta-Híd Lucia Žitňanská pripomenula, že strana si zriadila tento účet ešte skôr, ako bol vyhlásený termín volieb a skôr ako sa spustila oficiálna predvolebná kampaň.

Parlamentné voľby budú na Slovensku 5. marca 2016. Politické strany majú predložiť svoje kandidačné listiny najneskôr do 6. decembra. Stranu Most-Híd povedie do volieb predseda Béla Bugár. Druhá je podpredsedníčka Lucia Žitňanská, ktorá tak vystriedala doterajšiu dvojku, podpredsedu Zsolta Simona. Ten je na štvrtej priečke za šéfom poslaneckého klubu a podpredsedom Lászlóom Solymosom. Piaty je poslanec Gábor Gál.

Na listine sú okrem Žitňanskej aj ďalší bývalí poslanci SDKÚ-DS a tiež napríklad bývalý šéf prezidentskej kampane Radoslava Procházku Martin Dubéci a iní nestraníci. Bugár chcel na kandidátke skombinovať skúsenosť s novými tvárami a myšlienkami.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.