Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
František na Slovensku Dnes treba vedieť
16. august 2021, 17:09

Prieskum AKO

Len 12 percent Slovákov podporuje podmienku očkovania pri stretnutiach s pápežom

Len 12 percent Slovákov podporuje podmienku očkovania pri stretnutiach s pápežom

Foto - TASR/AP

Takmer polovica respondentov sa prikláňa k tomu, aby sa s pápežom mohli stretnúť aj ľudia po covide či s negatívnym testom.

Štvrtina ľudí je proti pandemickým obmedzeniam pri stretnutiach s pápežom Františkom na Slovensku.

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO o očkovaní a opatreniach, ktorý si objednala strana SaS. Prieskum sa realizoval na vzorke 1000 respondentov od 21. do 26. júla. 


Zdroj: prieskum AKO

Naopak, 12 percent oslovených si myslí, že prístup na podujatia so Svätým Otcom by mali mať len plne zaočkovaní. Práve takto to stanovujú podmienky aktuálne platného covid automatu pre hromadné podujatia.

Najväčšia časť oslovených (48,1 percenta) si myslí, že účasť by mala byť povolená ľuďom, ktorí sú zaočkovaní, prekonali covid, majú negatívny test alebo sa nemohli dať zaočkovať.

Inzercia

Zdroj: prieskum AKO

Najväčšiu podporu má povinnosť očkovania pre účasť na hromadných podujatiach medzi voličmi Za ľudí (26 %), SaS (23 %) a KDH (19 %).

Povolenie účasti všetkým bez obmedzení najviac podporujú voliči Republiky (67 %), ĽSNS (55 %) a Smeru (51 %).

Dnes treba vedieť

pred 21 minútami

Poslanci Národnej rady pokračujú v rokovaní o novele zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch. Následne má plénum pokračovať v rokovaní schváleného programu. Po 17.00 by sa malo hlasovať o zákaze nedeľného predaja. (tasr)

pred 3 hodinami

Slovenský hokejista Marián Studenič absolvoval tohtosezónnu premiéru v drese Dallasu v NHL. V noci na štvrtok nastúpil v treťom útoku Stars v dueli proti Minnesote, v ktorom domáci zvíťazili 4:1. Studenič odohral 8 minút a 12 sekúnd, na Filipa Gustavssona vyslal štyri strely. (tasr)

pred 11 hodinami

Maďarský rezort diplomacie si v stredu predvolal slovenského veľvyslanca v Budapešti pre vyjadrenia dočasne povereného ministra zahraničných vecí Rastislava Káčera o možných územných nárokoch Maďarska na Slovensku. Štátny tajomník maďarského ministerstva zahraničia zodpovedný za dvojstranné vzťahy Tamás Menczer uviedol, že Európa čelí veľkým krízam a v takom prípade sú potrební rozumní politici, no súčasný minister zahraničia Slovenska takým nie je. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.