Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
16. august 2021

Svätomariánska púť ako cesta sebapoznania

Využívanie voľného času môže každý z vnímať po svojom. Existujú rôzne predstavy ako ho tráviť, avšak nie vždy je to to pravé orechové. Vnútorný hlas vás môže často nabádať k novým výzvam a pozýva vás na miesta, kde ste ešte neboli. Prostredníctvom týchto miest môžete spoznať samých seba, čo vás v konečnom dôsledku vnútorne obohatí.

Svätomariánska púť ako cesta sebapoznania

Takéto úžasné miesta ponúka aj Svätomariánska púť v Prešovskom kraji. Tie dýchajú skutočnou, pozitívnou energiou. Prijmite pozvanie k spoznávaniu malebného prostredia podhorských lúk Levočských vrchov, ktoré sa prelínajú s hlbokými a tichými lesmi. Vychutnajte si pohľad na panorámu Vysokých Tatier a zastavte sa v malebnej a históriou popretkávanej Levoči. Svoje potulky môžete ukončiť na neďalekej Mariánskej hore, známom pútnickom mieste, ktoré naplní srdce hľadajúce chvíle pre splynutie s Bohom. Stíšte sa a vnímajte čaro tohto pútnického miesta, ktoré nabáda človeka k túžbe po hľadaní zmyslu života.

Zamagurie vám tiež otvára svoju náruč a uchváti vás svojou panenskou krásou, ktorá sa vám nezmazateľne vryje do pamäti. Divoké Pieniny s malebnou prírodou a rešpekt vzbudzujúcim Dunajcom, doslova pozývajú zažiť romantickú plavbu na pltiach, po nekonečných vlnách olemovaných mohutnými skalami. V náručí majestátnych skál Pienin si človek uvedomí svoju krehkosť a zamyslí sa nad zmyslom svojho života. Vydajte sa na cestu sebapoznania aj na neďaleké pútnické miesto Horu Zvir pri obci Litmanová, kde môžete prežívať osobnú blízkosť Boha. Zastavte, stíšte sa a otvorte dvere svojho srdca dokorán, nech sa duša zhlboka nadýchne. Objavte skutočný zmysel svojho života na výnimočných miestach Svätomariánskej púte, kde nie je núdza o pokoj Božieho Ducha.

Svätomariánska púť („Svetlo z východu) vyzdvihuje kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám. Viac sa dozviete na www.svatomarianskaput.sk.

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva