Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. november 2015

Schmiedlová a Križan sú najlepšími tenistami Slovenska

Najlepšími tenistami Slovenska za rok 2015 sa stali Anna Karolína Schmiedlová a Martin Kližan.

Schmiedlová zvíťazila v tradičnej ankete Slovenského tenisového zväzu prvýkrát, Kližan po štvrtý raz, keď obhájil vlaňajší triumf. Cenu pre víťaza kategórie Junior roka si na slávnostnom vyhlásení v bratislavskom NTC prevzal Alex Molčan. Titul Juniorka roka patrí Tereze Mihalíkovej - singlovej šampiónke z Australian Open,

Talentom roka sa stala Romana Čisovská, v kategórii vozíčkarov zvíťazil Marek Gergely. Najlepším tímom je družstvo chlapcov do 18 rokov v zložení Molčan, Lukáš Klein, Patrik Néma, ktoré pod vedením kapitána Ľubomíra Kurhajca vyhralo prestížny Galeovej pohár. Najlepšími plážovými tenistami sú Adam Kakula a Zuzana Chrenková. Ceny za rozvoj tenisu si prevzali Imrich Baron, Pavol Matuščin, Ivan Lyach a Viliam Herman.

Schmiedlová zvíťazila v ankete, do ktorej svojimi hlasmi prispelo spolu 57 funkcionárov, členov Siene slávy, trénerov a novinárov, suverénnym spôsobom s celkovým ziskom 220 bodov pred vlaňajšou víťazkou Dominikou Cibulkovou a Magdalénou Rybárikovou. Najviac hlasov dostala aj v ankete o najpopulárnejšieho tenistu roka. Schmiedlová získala v uplynulej sezóne prvé dva tituly na okruhu WTA, keď triumfovala v Katoviciach i v Bukurešti. V Riu de Janeiro postúpila do finále, na US Open sa prebojovala do 3. kola. 

Rok zakončila na 26. mieste svetového rebríčka. "Bola to pre mňa úžasná sezóna, veľmi si vážim toto ocenenie. Veľká vďaka patrí môjmu trénerovi Milanovi Martincovi, ktorý prežil so mnou úspechy i  ťažšie obdobia. Ďakujem aj mojej mame. Bola so mnou na oboch turnajoch, ktoré som vyhrala a priniesla mi šťastie," povedala vo svojom príhovore Schmiedlová, ktorú príjemne prekvapilo fanúšikovské ocenenie. "Toto som naozaj nečakala. Ani ma nenapadlo, že dostanem cenu pre najpopulárnejšiu tenistku. Ďakujem všetkým ľudom, ktorí mi dali hlas. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, ktorí ma podporujú na sociálnych sieťach i osobne."

Kližan zvíťazil v ankete so ziskom 226 bodov pred ďalšími daviscupovými reprezentantmi Norbertom Gombosom a Lukášom Lackom. Na turnaji ATP v Casablance získal titul vo dvojhre, v Riu de Janeiro vo štvorhre. V Barcelone i Métach si zahral semifinále.   Skvelé výkony podával v Davisovom pohári, kde vyhral všetky zápasy, pričom nestratil ani jediný set. Vo svetovom rebríčku ATP Entry mu patrí 43. priečka. "Veľmi ďakujem za toto ocenenie. Ďakujem môjmu kondičnému trénerovi Ivanovi Trebatickému, dlhoročnému psychológovi Martinovi Babíkovi a bývaíému tenisovému koučovi Martinovi Dammovi za skvelú dvojročnú robotu. Chcem oznámiť, že mojim novým trénerom pre novú sezónu bude Martin Hromec. Verím, že táto kombinácia môže viesť k výborným výsledkom."

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.