Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2015

Kerry: USA sú schopné zneškodniť Islamský štát oveľa rýchlejšie než al-Káidu

Americký minister zahraničných vecí John Kerry vo štvrtok vyhlásil, že Spojené štáty sú schopné "zneškodniť" militantnú organizáciu Islamský štát (IS) omnoho rýchlejšie než toho boli v prípade al-Káidy. Citovala ho agentúra Reuters. 

"Chystáme sa poraziť Dáiš. Vždy sme však vraveli, že to zaberie nejaký čas," uviedol Kerry používajúc tak alternatívny názov taktiež označujúci militantnú organizáciu Islamský štát.

"Boj proti al-Káide sme začali v roku 2001 a trvalo nám pekných pár rokov, kým sme boli schopní odstrániť Usámu bin Ládina ako aj ďalších členov vedenia... Dúfame, že v prípade Dáišu sa nám to podarí oveľa rýchlejšie a domnievame sa, že sme toho schopní," dodal. 

Riaditeľ amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) James Comey vo štvrtok zároveň uviedol, že Spojené štáty podľa neho nečelia žiadnej hrozbe útoku podobného tým, aké sa odohrali minulý týždeň v Paríži. Američanov však vyzval, aby boli ostražití. 

"Nie sme si vedomí akejkoľvek hrozby útoku parížskeho typu a nevidíme vôbec žiadnu spojitosť medzi útočníkmi z Paríža a Spojenými štátmi," povedal Comey. 

Inzercia

Odporúčame

Na pozemkoch pod Jaguarom sú archeologické nálezy

Na pozemkoch pod Jaguarom sú archeologické nálezy

Nálezy z obdobia sťahovania národov, z doby rímskej, ale aj z praveku sa podarilo nájsť archeológom na záchrannom výskume pod budúcim strategickým parkom v Nitre, v ktorom by mala mať svoje výrobné haly aj automobilka Jaguar.

Kultúra zažila najlepšie volebné obdobie od roku 1993, tvrdí Jarjabek

Kultúra zažila najlepšie volebné obdobie od roku 1993, tvrdí Jarjabek

V priebehu takmer 23 rokov doterajšieho vývoja Slovenskej republiky je ťažké nájsť volebné obdobie, v ktorom by nedochádzalo k rušeniu kultúrnych inštitúcií a, naopak, dochádzalo k ich postupnému rozvoju. Pre uplynulé štyri roky to však podľa predsedu parlamentného výboru pre kultúru a médiá Dušana Jarjabka (Smer-SD) platí.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.