Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. november 2015

Nemecká ministerka obrany nevylúčila vyslanie nemeckých vojakov do Sýrie

Nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová dnes počas stretnutia s talianskou kolegyňou Robertou Pinottiovou v Ríme odmietla vylúčiť nasadenie nemeckých vojakov v Sýrii.

Povedala však, že prípadná účasť nemeckej armády bude závisieť od rezolúcie OSN, informovala tlačová agentúra DPA. 

"Potom by sme rokovali o forme nášho príspevku vo vláde a v parlamente," uviedla. Upozornila, že sýrsky politický proces sa začal mierovými rokovaniami vo Viedni a súbežne s tým Francúzsko začalo pripravovať rezolúciu OSN. 

"Ak tento politický proces, ako dúfame, povedie k rezolúcii OSN, Nemecko splní svoju povinnosť," citovala ju DPA. O možnosti rozmiestniť armádu po prípadnom teroristickom útoku v Nemecku povedala, že súčasná legislatíva umožňuje takého využitie armády "pri katastrofe".

Ministerky obrany Nemecka a Talianska dnes spoločne navštívili rímsku centrálu misie EÚ EUNAVFOR MED, ktorá má predovšetkým zachraňovať ľudské života v Stredozemnom mori a bojovať proti prevádzačom ľudí.

Odkedy sa 7. októbra začala druhá fáza misie, vojaci majú povolené zakročiť v medzinárodných vodách priamo proti lodiam pašerákov ľudí a zatknúť podozrivých z trestnej činnosti. Nemecká ministerka obrany označila misiu EUNAVFOR MED za "úspešnú".

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.