Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. november 2015

Na kandidátke Mostu má byť aj právnik Kresák

Republiková rada strany Most-Híd rozhodne v sobotu 21. novembra o kandidačnej listine pre budúcoročné marcové parlamentné voľby.

Stranu má viesť do volieb predseda Béla Bugár, druhá má byť podpredsedníčka Lucia Žitňanská. Nahradí tak doterajšiu dvojku podpredsedu Zsolta Simona, ktorý má byť podľa informácií TASR na štvrtom mieste. Tretí má byť šéf poslaneckého klubu László Solymos.

Na listine majú byť aj nové mená. Na zvoliteľných miestach by sa podľa informácií TASR mal objaviť ústavný právnik Peter Kresák, ktorý strane pomáhal s programom v otázke právneho štátu. Ďalej primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal, starosta Rimavskej Seče Štefan Vavrek, ktorý robí rómske projekty, a tiež šéfka ženskej organizácie Mosta-Híd Irén Sárközy. Na vyšších miestach kandidátky by nemal údajne chýbať ani bývalý člen SDKÚ-DS Tomáš Galbavý, ktorý v regionálnych voľbách kandidoval na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Kandidačnú listinu predkladá predseda strany. Bugár sa k menám nevyjadruje. Zdôraznil však, že pri tvorbe kandidátky sa strana usilovala skombinovať skúsenosti a nové myšlienky. "Bolo a je mojím osobným záujmom, aby sa na kandidátke objavili aj noví ľudia so silnými osobnými príbehmi, ktorí majú čo ponúknuť Slovensku," vyhlásil pre TASR Bugár. Za prínos kandidátky považuje fakt, že kladie dôraz na odbornosť.

Ľudia na kandidátke majú byť podľa jeho slov spolunositeľmi hlavných programových priorít strany. "Sú to hodnoty občianskej spoločnosti, budovanie právneho štátu, znižovanie regionálnych rozdielov a podpora menšín na Slovensku," pripomenul Bugár.

Republiková rada sa bude okrem kandidačnej listiny pre parlamentné voľby zaoberať aj aktuálnou politickou situáciou.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva