Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. august 2021, 19:20

Gender

V Kalifornii musia ženským väzenkyniam poskytovať kondómy

Stovky mužských väzňov požiadali o presun do ženských väzníc, umožnil im to zákon o gender identite.

Štát Kalifornia musí ženským väzenkyniam údajne poskytovať kondómy, keďže ich väznia spoločne s biologickými mužmi.

V septembri minulého roka guvernér štátu Kalifornia podpísal zákon, podľa ktorého musia byť väzni umiestnení do takého zariadenia, ktoré je v zhode s tým, ako sa pohlavne identifikujú.

Pracovníci väzníc sa musia podľa tohto zákona väzňa opýtať, či sa identifikuje ako transgender, nebinárna osoba alebo intersexuál. Následne môže väzeň požiadať o presun do takej väznice, ktorá vyhovuje jeho vnútornej identite. Podľa The Los Angeles Times už stovky mužských väzňov požiadali o presun do ženských väzníc.

Ľavicová feministická organizácia The Women’s Liberation Front, ktorá je proti podobným zákonom, priniesla informáciu, že väznice začali kvôli tejto politike väzenkyniam poskytovať kondómy.

„Po tom, ako zdravotnícke zariadenie väznice začalo poskytovať služby súvisiace s tehotenstvom, ženy uväznené v najväčšej ženskej väznici v Kalifornii opisujú podmienky ako ,najhoršiu nočnú moru nočnej mory'. Nové služby sú tichým priznaním úradníkov, že ženy by mali očakávať, že budú znásilnené, keď budú umiestnené vo väzniciach s mužmi,“ píše táto organizácia.

„Jediné metódy, ktoré majú uväznené ženy k dispozícii na zabránenie tehotenstvu, sú kondómy, ktoré sa vo väzniciach začali vyskytovať tesne po mužoch, a núdzová antikoncepcia ako plán B.“

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 minútami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval v stredu večer do Paríža. Ide o Zelenského prvú návštevu členskej krajiny Európskej únie od začiatku ruskej vojny na Ukrajine pred takmer rokom. Na neskorej pracovnej večeri sa stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. (tasr)

pred 12 minútami

Počet obetí ničivého zemetrasenia, ktoré v pondelok postihlo oblasti Turecka a Sýrie, v stredu presiahol 12-tisíc. Záchranári sa naďalej usilujú čo najrýchlejšie vyslobodiť ĺudí, ktorí uviazli pod troskami zrútených budov. (tasr)

pred 21 minútami

Meteorológovia upozorňujú na nízke teploty, ktoré sa môžu vyskytnúť prevažne na severnom a strednom Slovensku. V tejto súvislosti vydali výstrahy prvého a druhého stupňa, ktoré platia až do štvrtka rána do 10. hodiny. „Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch,“ upozornil SHMÚ. (tasr)

pred hodinou
pred hodinou

Český expremiér Andrej Babiš po porážke v prezidentských voľbách zostane predsedom hnutia ANO aj členom Poslaneckej snemovne. Chce naďalej obhajovať záujmy ľudí, ktoré podľa neho vláda ignoruje. Sústrediť sa hodlá aj na mladú generáciu, uviedol po zasadnutí predsedníctva hnutia ANO. (tasr)

pred 2 hodinami

Európska komisia schválila Slovensku druhú žiadosť o platbu z plánu obnovy. „Naďalej tak patríme medzi premiantov Európy a sme šiestou krajinou, ktorej komisia schválila druhú platbu, vďaka čomu môžeme získať 815 miliónov eur z EÚ,“ napísal dočasne poverený premiér Eduard Heger. (tasr)

pred 3 hodinami

Česká vláda v stredu schválila spoločný návrh zákona ministerstva vnútra a ministerstva spravodlivosti, ktorý by umožnil prísnejšie trestať prevádzačov nelegálnych migrantov. „Tresty pre obchodníkov s ľudským nešťastím musia byť vyššie,“ napísal český minister vnútra Vít Rakušan. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.