Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. august 2021, 19:20

Gender

V Kalifornii musia ženským väzenkyniam poskytovať kondómy

Stovky mužských väzňov požiadali o presun do ženských väzníc, umožnil im to zákon o gender identite.

Štát Kalifornia musí ženským väzenkyniam údajne poskytovať kondómy, keďže ich väznia spoločne s biologickými mužmi.

V septembri minulého roka guvernér štátu Kalifornia podpísal zákon, podľa ktorého musia byť väzni umiestnení do takého zariadenia, ktoré je v zhode s tým, ako sa pohlavne identifikujú.

Pracovníci väzníc sa musia podľa tohto zákona väzňa opýtať, či sa identifikuje ako transgender, nebinárna osoba alebo intersexuál. Následne môže väzeň požiadať o presun do takej väznice, ktorá vyhovuje jeho vnútornej identite. Podľa The Los Angeles Times už stovky mužských väzňov požiadali o presun do ženských väzníc.

Ľavicová feministická organizácia The Women’s Liberation Front, ktorá je proti podobným zákonom, priniesla informáciu, že väznice začali kvôli tejto politike väzenkyniam poskytovať kondómy.

„Po tom, ako zdravotnícke zariadenie väznice začalo poskytovať služby súvisiace s tehotenstvom, ženy uväznené v najväčšej ženskej väznici v Kalifornii opisujú podmienky ako ,najhoršiu nočnú moru nočnej mory'. Nové služby sú tichým priznaním úradníkov, že ženy by mali očakávať, že budú znásilnené, keď budú umiestnené vo väzniciach s mužmi,“ píše táto organizácia.

„Jediné metódy, ktoré majú uväznené ženy k dispozícii na zabránenie tehotenstvu, sú kondómy, ktoré sa vo väzniciach začali vyskytovať tesne po mužoch, a núdzová antikoncepcia ako plán B.“

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Enviropolícia obvinila štyroch cudzincov z pytliactva. Dvaja Srbi a dvaja Rakúšania mali v okrese Senica loviť ryby bez povolenia. „Okresný súd ich odsúdil na trest odňatia slobody v trvaní dva mesiace s podmienečným odkladom na jeden rok,“ spresnila policajná hovorkyňa Denisa Bárdyová. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.