Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. november 2015

Turecko zatklo ôsmich podozrivých členov ISIS smerujúcich do Nemecka

Turecké úrady zatkli dnes osem ľudí na hlavnom Atatürkovom medzinárodnom letisku v Istanbule a oznámili, že ide o podozrivých členov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS), ktorí plánovali ilegálne odcestovať do Nemecka.

Osem zatknutých, všetko marockí občania, prišlo do Turecka letecky z marockého prístavného mesta Casablanca, pričom vystupovali ako turisti, informovala turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.

Zadržaní podľa správa tvrdili, že si rezervovali hotely, polícia však túto informáciu preverila a zistila, že nebola pravdivá.

Dokument zverejnený agentúrou Anadolu a údajne zhabaný tejto skupine osôb zrejme ukazuje trasu, ktorou osem ľudí plánovalo cestovať do Nemecka - súčasťou plánu bola aj plavba člnom zo západotureckého prístavu Izmir do Grécka.

Z Atén sa skupina ďalej plánovala presunúť cez východnú Európu do Viedne a odtiaľ potom do Nemecka, uviedla nemecká tlačová agentúra DPA.

Turecko je hlavným tranzitným bodom pre utečencov a migrantov pokúšajúcich sa dostať do Európskej únie.

Maroko tento týždeň zatklo štyroch ľudí podozrivých z členstva v bunke Islamského štátu.

Inzercia

Odporúčame

Operácia v Saint-Denis sa skončila, teroristi sú zneškodnení

Operácia v Saint-Denis sa skončila, teroristi sú zneškodnení

Policajná operácia na parížskom predmestí Saint-Denis, ktorej terčom bolo zadržať osoby podozrivé z účasti na piatkových atentátoch v Paríži, sa dnes krátko pred poludním skončila. Informoval o tom v Paríži hovorca francúzskej vlády Stéphane Le Foll, ktorý tak potvrdil správy z polície.