Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. november 2015

FOCUS: Smer by mal 39 percent, OĽaNO-NOVA mimo parlamentu

Ak by sa parlamentné voľby konali na začiatku novembra, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 39 percent hlasov. V Národnej rade SR by obsadil 75 kresiel.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý robila agentúra Focus v dňoch od 3.11. do 11.11. na vzorke 1034 respondentov.

Okrem Smeru-SD by sa do parlamentu dostalo ďalších päť strán. Druhá v prieskume skončila #Sieť, ktorej by odovzdalo hlas 12,9 percenta opýtaných, čo by znamenalo 25 kresiel.

Na treťom mieste so ziskom 7,7 percenta skončilo KDH, ktoré by získalo 15 poslaneckých mandátov. Na ďalších miestach sú Most-Híd so ziskom 7 percent hlasov a 13 mandátov, SNS so 6 percentami a 12 kreslami v parlamente. Ako posledná by sa do NR SR dostala SaS, ktorú by volilo 5,2 percenta opýtaných. Strana by získala 10 mandátov.

Pred bránami parlamentu by zostala koalícia OĽaNO-NOVA, ktorá by získala 6,6 percenta hlasov. V prípade dvojkoalície je však na vstup do parlamentu potrebných 7 percent.

Do parlamentu by sa nedostali ani SMK (4,1 percenta), SDKÚ-DS (3,0 percenta), TIP (1,8 percenta), Šanca (1,4 percenta), ĽS NS (1,4 percenta), KSS (1,3 percenta), SKOK (1 percento), Strana zelených (0,7 percenta). 

Agentúra Focus sa respondentov pýtala: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas". Z prieskumu vyplynulo tiež, že pre konkrétnu stranu bolo rozhodnutých 73,7 percenta opýtaných, nehlasovalo by 15,3 percenta a 11 percent odpovedalo "neviem", resp. "nechcem odpovedať".

Inzercia

Odporúčame

Slovensko vyhralo nad Islandom 3:1, z Kozáka sálala spokojnosť

Slovensko vyhralo nad Islandom 3:1, z Kozáka sálala spokojnosť

Spokojnosť sálala z tváre trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka po výhre v utorňajšom prípravnom zápase v Žiline nad Islandom 3:1. Domáci otočili duel v druhom polčase troma gólmi a kormidelník účastníka ME vo Francúzsku hodnotil zápas len pozitívne.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.