Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. august 2021, 06:14

Bieloruská olympionička Cimanovská včera večer priletela do Varšavy

Bieloruská olympionička Cimanovská včera večer priletela do Varšavy

Foto: TASR/AP

Pôvodne mala letieť z Tokia priamo do Varšavy, napokon však nastúpila na let do Rakúska. Zmena plánu nastala z bezpečnostných obáv. 

Bieloruská olympionička Kryscina Cimanovská v stredu večer priletela do Varšavy, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na portál FlightRadar, ktorý sleduje polohu lietadiel.

Cimanovská mala pôvodne letieť z Tokia priamo do Varšavy, napokon ale nastúpila na let do Rakúska. Ako vysvetlil člen bieloruskej komunity, ktorý je s ňou v kontakte, zmena plánu nastala z bezpečnostných obáv. Do Viedne priletela v stredu krátko po 15.00 h SELČ.

"Je v bezpečí a v rámci okolností si vedie dobre. Prirodzene má obavy, je nadšená a nervózna z toho, čo sa bude ďalej diať," uviedol námestník rakúskeho ministra životného prostredia Magnus Brunner po tom, ako let spoločnosti Austrian Airlines pristál vo Viedni.

Cimanovskú neskôr podľa agentúry Reuters videli, ako nastupuje do lietadla spoločnosti LOT Polish Airlines, ktoré mierilo do Varšavy.

Poľsko udelilo atlétke v pondelok humanitárne víza po tom, ako v nedeľu odmietla z dejiska letnej olympiády odletieť späť do Bieloruska a požiadala o diplomatickú ochranu. Humanitárne vízum od Poľska dostal aj jej manžel.

Atlétka mala pôvodne v pondelok v Tokiu štartovať v behu na 200 metrov. Pred niekoľkými dňami však zverejnila na sociálnej sieti Instagram video, v ktorom kritizovala vedenie bieloruského olympijského tímu za to, že bez jej vedomia rozhodlo o tom, že sa zúčastní aj na štafetovom behu na 4 x 400 metrov. Športovkyňu chcelo v nedeľu následne vedenie bieloruského olympijského tímu bez jej súhlasu poslať domov. Cimanovská sa však na letisku obrátila na políciu a odmietla sa vrátiť do Bieloruska.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

V nedeľu sa vo všetkých katolíckych kostoloch uskutoční finančná zbierka pre núdznych na Kube. Predseda KBS Stanislav Zvolenský povedal, že ide o jedno z prvých ovocí návštevy Svätého Otca na Slovensku.

pred 9 hodinami

Meteorológovia upozorňujú od polnoci do nedele 10. hodiny na hmly, ktoré sa môžu vyskytnúť na celom území Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre celé územie Slovenska. Miestami sa môže vyskytnúť hmla s dohľadnosťou od 50 do 200 metrov. (shmú)

pred 10 hodinami

Bratislavskí policajti vykonali podvečer kontrolu zameranú na drogovú trestnú činnosť v Pentagone v bratislavskej Vrakuni. Konkrétne v okolí objektu na Stavbárskej ulici. ,,Výsledky tejto kontroly budú známe až po jej kompletnom zdokumentovaní," spresnila bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková s tým, že v pravidelných kontrolách bude polícia pokračovať aj v budúcnosti. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva