Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. november 2015

Počas protiteroristického zásahu severne od Paríža zahynul najmenej jeden človek

Najmenej jeden človek zahynul dnes ráno pri ozbrojenom policajnom záťahu na parížskom predmestí Saint-Denis, zameranom na podozrivého plánovača piatkových teroristických útokov vo francúzskej metropole Abdelhamidovi Abaaoudovi. Informovala o tom agentúra DPA.

Streľba vypukla na parížskom predmestí po tom, ako špeciálne policajné jednotky začali operáciu s cieľom zadržať podozrivé osoby, o ktorých sa predpokladá, že stoja za inkriminovanými útokmi. Tie si v piatok vyžiadali 129 mŕtvych. 

Niekoľko podozrivých atentátnikov a potenciálnych komplicov zostáva aj po prestrelke stále zabarikádovaných v byte, tvrdia policajné zdroje. 

Polícia vyzvala obyvateľov, aby nevychádzali von. Nad oblasťou krúžia vrtuľníky. V danom predmestí sa nachádza štadión Stade de France, kde chceli traja teroristi v piatok zaútočiť na priateľský futbalový zápas medzi národnými tímami Nemecka a Francúzska. Keďže sa tam nedostali, odpálili sa pred ním.

Inzercia

Odporúčame

Bielu vranu dostali Srholec, Bán a doktor i sestra z Piešťan

Bielu vranu dostali Srholec, Bán a doktor i sestra z Piešťan

Kňaz Anton Srholec, reportér Andrej Bán, doktor Alan Suchánek i sestra Magdaléna Kovačovičová z piešťanskej nemocnice sú tohtoročnými držiteľmi ocenenia Biela vrana. Po ôsmy raz ich dnes v Bratislave slávnostne odovzdali občianske združenia Aliancia Fair-play a VIA IURIS.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.