Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. august 2021, 18:15

Kauza Očistec

Exšéf polície Tibor Gašpar aj naďalej zostáva vo väzbe

Exšéf polície Tibor Gašpar aj naďalej zostáva vo väzbe

Tibor Gašpar. Foto TASR/Ján Krošlák

Najvyšší súd neuznal opodstatnenosť jeho sťažnosti voči verdiktu Špecializovaného trestného súdu, ktorý ho nepustil z väzby.

Na situácii bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara sa nič nemení, Najvyšší súd neuznal opodstatnenosť sťažnosti Tibora Gašpara voči verdiktu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý ho nepustil z väzby.

Najvyšší súd takisto zamietol podobnú sťažnosť podnikateľa Petra Kubu, obvineného v kauze Dobytkár. Informovala o tom hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

„Senát 4T Najvyššieho súdu na utorkovom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Tibora G. proti uzneseniu ŠTS z 21. júla 2021, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a jeho väzba nebola nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ uviedla Važanová.

Ďalší senát prijal obdobný verdikt v prípade Petra Kubu „Senát 1T Najvyššieho súdu na utorkovom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Petra K. proti uzneseniu ŠTS zo 16. júla 2021, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a jeho väzba nebola nahradená inými inštitútmi," informovala hovorkyňa.

Tibor Gašpar a ďalší policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Vo väzbe sú preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

Peter Kuba bol jedným zo zadržaných počas akcie Dobytkár. V rámci nej do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

V nedeľu sa vo všetkých katolíckych kostoloch uskutoční finančná zbierka pre núdznych na Kube. Predseda KBS Stanislav Zvolenský povedal, že ide o jedno z prvých ovocí návštevy Svätého Otca na Slovensku.

pred 8 hodinami

Meteorológovia upozorňujú od polnoci do nedele 10. hodiny na hmly, ktoré sa môžu vyskytnúť na celom území Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre celé územie Slovenska. Miestami sa môže vyskytnúť hmla s dohľadnosťou od 50 do 200 metrov. (shmú)

pred 9 hodinami

Bratislavskí policajti vykonali podvečer kontrolu zameranú na drogovú trestnú činnosť v Pentagone v bratislavskej Vrakuni. Konkrétne v okolí objektu na Stavbárskej ulici. ,,Výsledky tejto kontroly budú známe až po jej kompletnom zdokumentovaní," spresnila bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková s tým, že v pravidelných kontrolách bude polícia pokračovať aj v budúcnosti. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva