Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. november 2015

Putin nariadil armáde spolupracovať s Francúzskom v Sýrii ako so spojencom

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil dnes ruskej armáde, aby spolupracovala s Francúzskom ako so spojencom v spoločnej protiteroristickej operácii v Sýrii. Oznámila to tlačová agentúra DPA.

Podľa agentúry Reuters tomuto rozhodnutiu predchádzal telefonický rozhovor Putina s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom, v ktorom sa dohodli na koordinácii svojich armád v boji s extrémistickým Islamským štátom.

Ruské štátne médiá následne informovali, že francúzskej lietadlovej lodi bude v pokračujúcich operáciách v Sýrii asistovať ruská vojenská loď Moskva.

Kremeľský palác medzičasom informoval, že Hollande pricestuje vo štvrtok 26. novembra na stretnutie s Putinom do Moskvy, na ktorom budú pokračovať vo vzájomných konzultáciách o boji s terorizmom. Ešte predtým absolvuje v utorok 24. novembra vo Washingtone schôdzku s americkým prezidentom Barackom Obamom.

Putina, ktorý dnes večer navštívil v Moskve veliteľské centrum ministerstva obrany, šéfovia armády informovali, že ruské letectvo za ostatných 48 hodín uskutočnilo v Sýrii asi 2300 náletov. 

Vo vysielaní televízie Putin dnes vyhlásil, že Rusko dopadne tých, ktorí vyhodili do vzduchu ruské dopravné lietadlo v Egypte a že zintenzívni svoj boj s islamistami v Sýrii. Ruskému námorníctvo prikázal nadviazať kontakt s francúzskou lietadlovou loďou v regióne a správať sa k nej ako ku spojencovi. Povedal tiež, že Rusko by mohlo s francúzskym námorníctvom rozpracovať spoločný plán boja v Sýrii.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.