Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. august 2021, 07:00

Dávku vakcíny už dostalo 70 percent dospelých Američanov

Na niektorých miestach po celej krajine sa počet nových prípadov zvyšuje a počet pacientov dosahuje najvyššie hodnoty od začiatku pandémie pred rokom a pol, čo odborníci pripisujú nákazlivejšiemu delta variantu.

Najmenej 70 percent Američanov už dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu. Tento cieľ v očkovaní, ktorý prezident USA Joe Biden stanovil do 4. júla, sa tak dosiahol o mesiac neskôr. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Bidenovej administratíve sa do Dňa nezávislosti nepodarilo splniť ani ďalší cieľ, a to plne zaočkovať 165 miliónov dospelých Američanov. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb je plne zaočkovaných vyše 156,5 milióna osôb starších ako 18 rokov.  Takmer všetky úmrtia súvisiace s ochorením COVID-19 a pacientov s vážnym priebehom choroby tvoria nezaočkovaní ľudia. 

Tempo očkovania však nie je všade rovnaké, pripomína AP.  Miera očkovania v niektorých južných štátoch je oveľa nižšia ako v štátoch v regióne Nové Anglicko. Vo Vermonte je úplne zaočkovaných takmer 78 percent dospelej populácie, pričom Alabama má dvoma dávkami zaočkovaných zhruba 45 percent. 

Ako píše agentúra DPA, republikánsky senátor Lindsey Graham v pondelok oznámil, že mal pozitívny test na covid. Senátor za Južnú Karolínu, ktorý je proti tomuto ochoreniu zaočkovaný, uviedol, že v sobotu večer začal mať "príznaky podobné chrípke" a v pondelok išiel k lekárovi. V karanténe bude desať dní. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

V nedeľu sa vo všetkých katolíckych kostoloch uskutoční finančná zbierka pre núdznych na Kube. Predseda KBS Stanislav Zvolenský povedal, že ide o jedno z prvých ovocí návštevy Svätého Otca na Slovensku.

pred 9 hodinami

Meteorológovia upozorňujú od polnoci do nedele 10. hodiny na hmly, ktoré sa môžu vyskytnúť na celom území Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre celé územie Slovenska. Miestami sa môže vyskytnúť hmla s dohľadnosťou od 50 do 200 metrov. (shmú)

pred 9 hodinami

Bratislavskí policajti vykonali podvečer kontrolu zameranú na drogovú trestnú činnosť v Pentagone v bratislavskej Vrakuni. Konkrétne v okolí objektu na Stavbárskej ulici. ,,Výsledky tejto kontroly budú známe až po jej kompletnom zdokumentovaní," spresnila bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková s tým, že v pravidelných kontrolách bude polícia pokračovať aj v budúcnosti. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva