Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. august 2021, 07:06

Pri útoku v Nigeri zahynulo 15 vojakov, šiesti sú nezvestní

Predpokladá sa, že išlo o útok džihádistov. Tie sa v regióne čoraz častejšie zameriavajú na civilistov.

Pätnásť vojakov zahynulo, sedem utrpelo zranenia a šesť je nezvestných po "teroristickom" útoku, ku ktorému došlo cez víkend na juhozápade Nigeru neďaleko hraníc s Burkinou Faso. Informovalo o tom v nedeľu ministerstvo obrany tejto západoafrickej krajiny.

Ministerstvo podľa agentúry AFP uviedlo, že vojaci boli najskôr prepadnutí a následne ich zasiahla explózia výbušného zariadenia, keď sa pokúšali evakuovať zranených zo sobotňajšieho útoku. Pozemné sily za podpory lietadiel začali následne rozsiahle pátranie v oblasti s cieľom "zadržať teroristov", uvádza sa vo vyhlásení.

Útok sa stal v na juhozápade regiónu Tillaberi, ktorý sa rozkladá pozdĺž hraníc Nigeru, Burkiny Faso a Mali. Dochádza tam k častým útokom teroristov z Islamského štátu na Veľkej Sahare a Skupiny na podporu islamu a moslimov, najväčšej džihádistickej aliancii v oblasti Sahelu.

Predpokladané útoky džihádistov sa v regióne Tillaberi čoraz častejšie zameriavajú na civilistov . Minulý týždeň tam prišlo pri dvoch útokoch o život najmenej 33 dedinčanov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 33 minútami

Rada prokurátorov sa nezúčastňuje pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorej zriadenie schválila Bezpečnostná rada. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry. Prokurátorská rada neparticipuje na týchto rokovaniach "so zreteľom na oprávnenia Rady prokurátorov SR, vyplývajúce zo zákona o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry". (tasr)
     

pred 3 hodinami

Národná rada odmietla Pellegriniho deklaráciu k referendu za predčasné voľby. Uznesenie podporilo 61 zo 129 prítomných poslancov. Pellegriniho poslanci v deklarácii zdôraznili, že moc pochádza z ľudu a občania majú právo korigovať činnosť politikov aj počas volebného obdobia. Aj týmto spôsobom chceli dosiahnuť, aby sa konalo referendum o skrátení volebného obdobia. (tasr)

pred 3 hodinami

Polícia v akcii Pavúk zadržala hlavu organizovanej skupiny prevádzačov

Išlo o významnú a dominantnú organizovanú skupinu pôsobiacu na území Košického a Prešovského kraja. Informuje o tom Prezídium Policajného zboru na sociálnej sieti.

POLICAJTI ZADRŽALI HLAVU ORGANIZOVANEJ SKUPINY AJ S OSTATNÝMI JEJ ČLENMI Policajti Národnej jednotky boja proti...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 23. septembra 2021

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva