Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. júl 2021, 15:38

Koalícia sa k Mikulcovi a Kovaříkovi zatiaľ nezišla, termín ešte nie je

Vážne výhrady k pôsobeniu ministra vnútra a policajného prezidenta má hnutie Sme rodina.

Koalícia sa k otázke zotrvania ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) a policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkciách zatiaľ nezišla. Termín rokovania ešte nie je. Pre TASR to potvrdili viaceré zdroje z koalície. Začiatkom týždňa sa ako o najskoršom možnom termíne hovorilo o štvrtku.

"Diskusie prebiehajú, ale je teraz taký termín, že viacerí si zobrali dovolenky, treba nájsť prienik. Ale nie je to tak, že sa veci nediskutujú," povedal vo štvrtok premiér Eduard Heger (OĽANO). Na otázku či má Kovařík jeho dôveru odpovedal, že preňho je partner Mikulec a tomu je policajný prezident podriadený. "Je to otázka naňho," reagoval s tým, že ministri jeho dôveru majú.

Zopakoval, že koalícia dostala silný mandát najmä na očistu polície, prokuratúry a súdnictva. "Očista sa začala diať, ale vieme, že v zložkách máme desiatky tisíc ľudí a povedzte mi, kto vie dať ruku do ohňa za všetkých," dodal s tým, že proces očisty má svoje postupy a polici do toho nemôžu zasahovať.

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) to vidí podobne ako premiér. Myslí si, že Mikulec necháva políciu pracovať. Poznamenala, že v štáte sú mechanizmy na kontrolu jednotlivých zložiek.

O zvolanie mimoriadnej koaličnej rady požiadal partnerov predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár. Hnutie Sme rodina chce riešiť otázku zotrvania ministra vnútra a policajného prezidenta vo funkciách. Majú vážne výhrady.

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský si myslí, že Kovařík aj Mikulec by mali odstúpiť. Poslanec hnutia Patrick Linhart už pred mimoriadnou schôdzou na Mikulcovo odvolanie počas uplynulého víkendu avizoval, že zvažuje hlasovať za jeho odvolanie.

Minister vnútra deklaroval, že je pripravený zodpovedať hnutiu Sme rodina všetky otázky týkajúce sa súčasnej situácie, ak bude záujem o konštruktívnu debatu. Podporu ministrovi vyjadrili OĽANO, Za ľudí aj SaS.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 2 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 3 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 3 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva