Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. november 2015

Vyjednávanie v slovenskom VW sa skončilo, zamestnanci si polepšia o 2,3 %

Tarifné mzdy zamestnancov Volkswagen Slovakia (VW SK) sa so spätnou platnosťou od 1. októbra tohto roka zvyšujú o 2,3 %.

Spoločnosť okrem toho so mzdou za december vyplatí pracovníkom jednorazovú odmenu vo výške 370 eur. V rámci ukončeného kolektívneho vyjednávania, ktoré trvalo od druhej polovice júla, sa na tom dohodlo vedenie s odborármi automobilky.

„Napriek náročným podmienkam sme dokázali, že Volkswagen Slovakia je atraktívny zamestnávateľ. Platí to nielen pre výšku finančného ohodnotenia, ale aj pre rozsiahly sociálny program,“ konštatoval člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť Eric Reuting. Platnosť novej kolektívnej zmluvy je do 31. marca 2017.

Spoločnosť v nej zavádza nový typ pracovného voľna v prípade živelných pohrôm alebo požiaru v mieste trvalého bydliska, kedy zamestnanec môže využiť dva pracovné dni plateného voľna ročne. Zvyšujú sa jubilejné príspevky na 1500 eur, či príspevok pri narodení dieťaťa na 400 eur. Spoločnosť tiež zvyšuje príplatok za prácu v nepretržitej prevádzke.

„Našim cieľom v rokovaniach bolo, aby v novej kolektívnej zmluve boli zastúpené požiadavky na zvýšenie platov, zlepšenie sociálneho zabezpečenia a zlepšenie pracovných podmienok. Po podpísaní kolektívnej dohody môžem konštatovať, že naše požiadavky sa premietli do novej kolektívnej zmluvy,“ zhodnotil šéf odborov VW SK Zoroslav Smolinský.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.