Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. november 2015

Identifikovali ďalších dvoch parížskych atentátnikov, jeden asi prišiel zo Sýrie

Francúzske úrady zistili totožnosť ďalších dvoch samovražedných atentátnikov, ktorí v piatok útočili v Paríži.

Oznámil to dnes parížsky prokurátor Francois Molins, podľa ktorého jeden z dvojice zrejme prišiel zo Sýrie, zatiaľ čo druhý čelil vo Francúzsku obvineniam z terorizmu. 

Odtlačky prstov jedného z mužov, ktorý sa odpálil pri futbalovom štadióne Stade de France, zodpovedajú osobe, ktorá v októbri tohto roku prešla cez územie Grécka. V blízkosti jeho mŕtveho tela sa našiel sýrsky pas vydaný na meno Ahmad al-Muhammad; malo ísť o 25-ročného rodáka z mesta Idlib na severozápade Sýrie. Pravosť cestovného dokladu sa však zatiaľ nepodarilo overiť. 

Druhý z novoidentifikovaných atentátnikov útočil v parížskej koncertnej siene Bataclan. Išlo o 28-ročného francúzskeho občana Samyho Amimoura, voči ktorému francúzske úrady už v roku 2012 vzniesli obvinenia z terorizmu a nariadili jeho monitorovanie. Podarilo sa mu však stratiť z dohľadu francúzskych orgánov, ktoré naň následne v roku 2013 vydali medzinárodný zatykač. 

Podľa parížskej prokuratúry boli v noci nadnes vzatí do väzby za účelom vypočúvania traja členovia Amimouovej rodiny. 

Piatkové teroristické útoky v Paríži vykonali tri koordinované skupiny strelcov a samovražedných atentátnikov, ktorí zabili najmenej 129 ľudí. Francúzsky prezident Francois Hollande označil parížske útoky za akt vyhlásenia vojny zo strany Islamského štátu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.