Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2021, 18:48

Univerzity v USA, ktoré poskytujú potratové tabletky, by mali prísť o financie

Žiada to skupina republikánov v novom návrhu zákona.

Skupinka republikánov tvorená Mary Millerovou, Chipom Royom a Steveom Dainesom v americkom Kongrese predstavila návrh zákona, ktorý by zakázal federálnu finančnú podporu univerzít, ktoré by svojim študentom poskytovali potratové tabletky. Informoval o tom denník The Daily Wire.

Návrh je reakciou na kalifornský zákon z roku 2019, ktorý od všetkých univerzít na území štátu vyžaduje, aby svojim študentom takéto lieky od roku 2023 poskytovali. Ide o prvý zákon takéhoto typu a už bol podpísaný kalifornským guvernérom Gavinom Newsomom. Zákon vstúpi podľa NBC News do platnosti vtedy, keď sa štátu podarí vyzbierať 10 miliónov dolárov od súkromných darcov.

Republikánsky návrh federálneho zákona by univerzity, ktoré by študentom poskytovali potratové tabletky, pozbavil federálneho financovania. Jeho cieľom je zároveň bojovať proti tomu, aby viac štátov s demokratickým vedením prijalo podobné zákony, ako ten kalifornský.

Počas tlačovej konferencie, počas ktorej bol návrh zákona predstavený, Daines povedal, že potratové tabletky, ktoré označil za „urob-si-sám potraty“, ohrozujú nielen nenarodené deti, ale aj matky, ktoré sa rozhodnú ich použiť.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 3 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 3 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 3 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva