Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. november 2015

Kremeľ: Ešte je po útokoch v Paríži skoro hovoriť o zblížení sa so Západom

Kremeľ sa dnes prostredníctvom svojho hovorcu Dmitrija Peskova vyjadril, že "ešte je príliš zavčasu hovoriť" o zbližovaní medzi Ruskom a Západom po piatkových útokoch v Paríži, ku ktorým sa prihlásil Islamský štát a bolo pri nich zabitých 129 ľudí.

Peskov hovoril s novinármi na okraji summitu skupiny G20, ktorý sa dnes a v pondelok koná v stredomorskom turistickom regióne Antalya v Turecku.

K situácii po udalostiach vo Francúzsku sa dnes v tureckom Beleku popri summite G20 vyjadril aj námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov. 

Útoky ozbrojených osôb a samovražedných atentátnikov na rôznych miestach Paríža by mohli podľa neho zmeniť priority Washingtonu a ďalších oficiálnych miest členských krajín NATO.

"Svet sa mení a tento šok a otras, ku ktorému došlo v Paríži, pravdepodobne... trochu zmení stupnicu priorít našich partnerov vo Washingtone a iných metropolách štátov NATO," odpovedal ruský viceminister zahraničných vecí na otázku prítomných novinárov a reportérov, či by atentáty v Paríži dokázali svojím spôsobom zblížiť Rusko a USA. 

Inzercia

Odporúčame