Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2021, 11:00

Martin Kvietik je opakovane zadržaný, obvinený a väznený, tvrdí jeho obhajca

 Martin Kvietik je opakovane zadržaný, obvinený a väznený, tvrdí jeho obhajca

foto:tasr

Kvietik, riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Bartošová a ďalších päť obvinených pre korupciu sú od 23. mája stíhaní väzobne.

Finančník Martin Kvietik je opakovane protiprávne zadržaný, obvinený a väznený za údajnú korupčnú trestnú činnosť, aktuálne na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Uviedol to pre TASR jeho obhajca Dušan Ivan.

"Aj v tomto prípade na základe neoverenej výpovede tzv. kajúcnika, ktorú v priebehu trestného konania v konkrétnych súvislostiach žiaden z vykonaných dôkazov nepotvrdzuje a podstatnú väčšinu z nich priamo vyvracia. Navyše orgány činné v trestnom konaní tzv. kajúcnikovi nezákonne poskytli benefit dočasným odložením obvinenia, čo samo o sebe vyvoláva nezákonnosť a nedôvodnosť trestného stíhania Martina Kvietika," uviedol.

Špecializovaný trestný súd i Najvyšší súd, podľa Ivana argumenty obhajoby, týkajúce sa nielen tohto benefitu, ale aj iných podstatných súvislostí trestného konania pri svojom rozhodovaní o väzbe Kvietika úplne ignorovali a nijako sa s nimi nevysporiadali.

"Týmto, žiaľ, doposiaľ podporujú neústavný a nezákonný stav, čo je v právnom štáte neprípustné. Martin Kvietik využije v ďalšom konaní na obranu svojich opätovne nespravodlivo poškodzovaných práv všetky dovolené aj mimoriadne právne prostriedky," zdôraznil advokát.

Kvietik, riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Bartošová a ďalších päť obvinených pre korupciu sú od 23. mája stíhaní väzobne. Zadržali ich v rámci policajných akcií s krycími názvami Latifundista a Feudál. Obvinení sú z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímanie úplatku, podplácanie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Predtým Kvietika prepustil z väzby 11. marca Najvyšší súd. Vo väzbe bol od júla 2020, keď bol zase zadržaný počas akcie Dobytkár.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 27 minútami

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred hodinou

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 2 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 2 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva