Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2021, 09:31

Začiatok parlamentnej schôdze na odvolanie Mikulca sa posúva o hodinu

V pondelok ráno nebolo v rokovacej sále dosť poslancov. Tentoraz chýbala aj opozícia, ktorú Michal Šipoš vyzval, aby prišla do práce. Podpredseda snemovne preto začiatok rokovania odložil na krátko po 10. hodine.

Začiatok schôdze Národnej rady na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) sa opäť posúva. Ani v pondelok ráno nebolo v rokovacej sále dosť poslancov. Tentoraz chýbala aj opozícia. Podpredseda snemovne preto začiatok rokovania posunul o hodinu, začať sa má krátko po 10.00 h.

Mikulca sa opakovane pokúša odvolať opozícia z iniciatívy Smeru-SD. Rokovanie sa malo začať už v nedeľu. Pre neuznášaniaschopnosť parlamentu sa presunulo na pondelok.

Opozícia ministra kritizuje, okrem iného, za rozhodnutie pozastaviť činnosť vyšetrovateľke Diane Santusovej, vedúcej tímu úradu inšpekčnej služby (ÚIS), ktorý vyšetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Naďalej mu vyčíta aj situáciu v bezpečnostných zložkách.

Mikulec sa opozičného pokusu o jeho odvolanie neobáva. Návrh na vyslovenie nedôvery označil za legitímne právo opozície. O zotrvaní Mikulca aj policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkcii by mala rokovať aj koaličná rada. Sme rodina hovorí o nezodpovedaných otázkach.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO vyzval opozíciu, aby prišla do práce

Michal Šipoš vyzval zástupcov opozície, aby prišli do práce. „Je deväť hodín v pondelok a vy nie ste v práci,“ uviedol v pondelok ráno po tom, ako sa opäť posunul začiatok schôdze Národnej rady na odvolanie ministra Mikulca pre nedostatok poslancov.

Šipoš poznamenal, že v pléne nevidel predsedu Smeru-SD Roberta Fica ani lídra mimoparlamentného Hlasu-SD Petra Pellegriniho (nezaradený) či predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu.

„Neplníte si základné povinnosti,“ skonštatoval. Podotkol, že ak opozícia iniciuje schôdzu, je elementárnou slušnosťou, aby sa na nej zúčastnila.

Mikulca sa opakovane pokúša odvolať opozícia z iniciatívy Smeru-SD. Rokovanie sa malo začať už v nedeľu. Pre neuznášaniaschopnosť parlamentu sa presunulo na pondelok.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred hodinou

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred hodinou

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva