Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. november 2015

Meteorológovia varujú pred víchricou na horách

Na horách stredného a východného Slovenska môže dnes fúkať silný vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu 1. a 2. stupňa.

Meteorológovia v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Žilina, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Brezno, Banská Bystrica očakávajú na horách v polohách zhruba od 1500 metrov výskyt silného vetra. Ten dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 26 až 33 metrov za sekundu. Takáto rýchlosť vetra predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Na týchto miestach preto platí do pondelka 16. novembra 03.00 h výstraha 2. stupňa.

V okresoch Turčianske Teplice, Prievidza, Žiar nad Hronom, Zvolen, Detva, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava predpokladá SHMÚ v polohách od približne 1200 metrov výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 20 až 25 metrov za sekundu. Očakávaná rýchlosť vetra predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Pre toto územie preto platí do pondelka 06.00 h výstraha 1. stupňa.

Inzercia

Odporúčame