Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2021, 07:12

Izrael útočil v pásme Gazy, reagoval tým na vypustenie zápalných balónov

Armáda bez ďalších podrobností uviedla, že zasiahla vojenskú základňu militantného hnutia Hamas, ktorá sa nachádzala v blízkosti školy a ďalších objektov využívaných alebo obývaných civilistami.

Izraelské bojové lietadlá v noci na nedeľu zasiahli cieľ na juhu palestínskeho pásma Gazy. Útok bol reakciou na opätovné vypustenie zápalných balónov, ktoré na juhu Izraela spôsobili najmenej tri požiare. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie izraelskej armády.

Armáda bez ďalších podrobností uviedla, že zasiahla vojenskú základňu militantného hnutia Hamas, ktorá sa nachádzala v blízkosti školy a ďalších objektov využívaných alebo obývaných civilistami. O prípadných zranených alebo obetiach neboli bezprostredne dostupné žiadne informácie.

K náletu došlo niekoľko hodín po tom, ako na územie Izraela dopadli zápalné balóny vypustené aktivistami napojenými na militantov z Hamasu, ovládajúceho pásmo Gazy. Tí na sociálnych sieťach zverejnili fotografie a videá z vypúšťania balónov. Na jednom z nich bol napísaný odkaz „Čas sa kráti“.

Izraelský úrad koordinujúci aktivity židovského štátu na palestínskych územiach (COGAT) v nedeľu oznámil, že zúžil rybolovnú zónu pre rybárov z pásma Gazy z 12 na šesť námorných míľ. Tento krok je bežnou reakciou Izraela na podobné akcie Palestínčanov.

K opätovnému vypusteniu zápalných balónov došlo po trojtýždňovej prestávke a dva mesiace po skončení 11-dňovej vojny medzi Izraelom a Hamasom.

Islamská militantná skupina týmto spôsobom podľa AP dáva najavo svoju nespokojnosť s tým, že židovský štát urobil po ukončení bojov málo pre zmiernenie ochromujúcej blokády pásma Gazy zavedenej v rolu 2007, ako aj s oneskorením nepriamych rokovaní s Izraelom o obnovení finančnej pomoci Gaze zo strany Kataru.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 31 minútami

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred hodinou

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 2 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 2 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva