Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. júl 2021, 12:37

Podpisom troch zmlúv uzavrel rezort kultúry proces podpory kreatívnych centier

Ako informoval Tibor Bohó z ministerstva kultúry, o vybudovanie kreatívnych centier prejavilo záujem 15 subjektov, podmienkam výzvy vyhovelo desať. Ministerstvo kultúry vyčlenilo na ich podporu viac ako 83 miliónov eur.

Podpisom zmlúv s Trenčianskou univerzitou Alexandra Dubčeka v Trenčíne, Univerzitou Cyrila a Metoda v Trnave a košickým štúdiom RTVS zavŕšil rezort kultúry niekoľkoročný proces prípravy finančnej podpory budovania kreatívnych centier. 

"Z nášho pohľadu je proces schvaľovania a zazmluvňovania kreatívnych centier dokončený. Pod podpise posledných troch zmlúv môžeme konštatovať, že budeme podporovať celkovo desať kreatívnych centier," priblížil Bohó.

Ako dodal, každé centrum je špecifické a unikátne, je zamerané na iný typ cieľovej skupiny. V Trenčíne podporil rezort kultúry vybudovanie dvoch kreatívnych centier. Mestské centrum bude zamerané na oblasť kultúry, centrum na univerzite skôr na remeselné činnosti.

"Spojením takýchto dvoch elementov môže dochádzať k veľmi peknej synergii. Veríme tomu, že rozvoj kultúrneho a kreatívneho, ale aj malého a stredného podnikania prostredníctvom týchto aktivít nadobudne svoj unikátny priestor," uzavrel Bohó.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 3 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 3 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 4 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva