Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2015

Islamská nadácia na Slovensku: Útoky v Paríži útočia na základné hodnoty islamu

Islamská nadácia na Slovensku rezolútne odsudzuje piatkové teroristické útoky v Paríži. Na stránke www.islamonline.sk zároveň vyjadruje sústrasť pozostalým obetí.

"Odsudzujeme všetky podoby súčasnej vlny násilia, ktoré je páchané na akejkoľvek ľudskej bytosti, bez rozdielu rasy, etnicity či náboženskej príslušnosti," uvádza sa vo vyhlásení. Jeho autori zároveň poukazujú na to, že udalosti piatkového večera, počas ktorých v Paríži "krvilačné beštie útočili na nevinných", sú útokom na ľudskosť, na európske hodnoty humanizmu, ale aj na fundamentálne hodnoty islamu.

"Skutočnosť, že vrahovia z Paríža pri svojom besnení volali meno Božie, nie je dôkazom ich spätosti s islamom, ale len ich úbohou snahou ospravedlniť vlastné neľudské činy," píše sa vo vyhlásení.

Predstavitelia Islamskej nadácie na Slovensku odmietajú aktivity Islamského štátu a veria, že Európa po udalostiach v hlavnom meste Francúzska nepodľahne strachu a bezhlavej nenávisti. Vyzývajú preto na zachovanie vzájomného pochopenia a ľudskosti. "Revanšizmus a eskalácia násilia by totiž znamenali víťazstvo teroristov z Paríža," uvádzajú na svojej stránke.

Inzercia

Odporúčame