Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2015

Vo Francúzsku sa pri skúšobnej jazde vykoľajil vlak TGV, zomrelo 7 ľudí

Rýchlovlak TGV vykoľajil dnes v severovýchodnom Francúzsku pri skúšobnej jazde na novej vysokorýchlostnej trati z Paríža do Štrasburgu.

K nehode došlo v meste Eckwerscheim neďaleko nemeckých hraníc a zahynulo pri nej sedem ľudí, ďalších 11 utrpelo vážne zranenia, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnu prefektúru.

Všetkých 49 ľudí vo vlaku boli zamestnanci francúzskej národnej železničnej spoločnosti SNCF. 

Vlak vykoľajil na mieste budúceho mosta, kde sa dostal do vodného kanálu. Prevrátil sa na bok a zachvátil ho požiar.

Podľa hovorkyne departamentu Bas-Rhin (Dolný Rýn) Viviane Chevalllierovej nič nenaznačuje, že by havária vlaku mala nejakú súvislosť s piatkovými útokmi v Paríži. 

Príčinou nehody bola nadmerná rýchlosť, hoci je priskoro na to povedať, prečo vlak išiel tak rýchlo, uviedla prefektúra.

Na snímkach agentúry Reuters vidno čiastočne potopenú lokomotívu v kanálu pri trati a ďalšie rozbité časti vlaku na roli. Na mieste zasahovali zdravotníci a policajní potápači.

Na miesto nehody odcestovali dvaja francúzski ministri. Druhá časť vysokorýchlostnej železničnej trati z Paríža do Štrasburgu, na ktorej došlo dnes k nehode, sa má začať verejne používať od apríla 2016.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.