Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. júl 2021, 19:52

Protestujúci zotrvávajú pred parlamentom

Protestujúci zotrvávajú pred parlamentom

FOTO TASR - Pavol Zachar

Priebeh piatkového zhromaždenia je už pokojnejší, účastníci viac neblokujú vchod do budovy parlamentu. Na mieste je naďalej polícia, situáciu monitoruje. Počty protestujúcich klesli na niekoľko desiatok.

 Viacerí predstavitelia opozície, najmä ĽSNS a nezaradení poslanci okolo Milana Mazureka, aj popoludní viackrát prišli pred ľudí a vyjadrili im podporu. Protest sa začal v piatok ráno, keď sa pred parlamentom zišli stovky ľudí odmietajúcich vládne opatrenia aj očkovanie. Žiadajú, aby parlament odmietol novelu, podľa ktorej by sa malo pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz.

Dav sa dostal až pred dvere parlamentu, niekoľko hodín vchod blokoval. Neskôr ťažkoodenci ľudí postupne vytlačili spred budovy. Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) hovorí o fatálnom zlyhaní polície a policajného prezidenta Petra Kovaříka. Ten už nariadil preveriť postup bratislavskej polície.

Bratislavskí krajskí policajti krátko pred poludním v stanovisku označili protest ako "náhodné zhromaždenie väčšieho množstva ľudí". Bratislavské Staré Mesto však uviedlo, že protest bol dopredu ohlásený, napriek tomu ho označilo za protizákonný, keďže zhromaždenie sa malo konať na Zámockej ulici pri hradnom múre, aby bola zachovaná 50-metrová vzdialenosť od budovy parlamentu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 3 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 3 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 3 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva